| anonim_4396 a întrebat:

Tu poti sa nu simti si sa nu te gandesti la jocurile cuiva care vine la tine sa se distreze pe seama ta si nu vrea sa fie serios in viata ta?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... daca s-ar intampla asta, as pleca sau as face cumva ca acea persoana sa plece.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Poti avea o viata fara elwinking in cazul in care el nu are dreptul de a controla "destinul" tau.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, normal ca poti.

Nu inteleg, de unde tot aceste intrebari despre cineva care se baga in viata ta?
Nu neaparat ca as vrea sa inteleg, dar mai mult pentru tine. De ce nu lasi aceste lucruri si incerci pentru o zi sa stai departe de ele, sa te relaxezi, sa nu ai nicun stres? Sa simti caldura soarelui (ascuns aparent) in timp ce te linisteste? ^_^

Nu zic ca poate nu o faci, dar am presupus numai.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pentru ca am nevoie sa aflu ca totul este in regula si nu voi avea probleme.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ai avea nicio problema, iti garantez. Daca faci ce am zis mai sus... o sa te simti chiar minunat. O zi, unaaa, doar una.

Dar evident, ca nu o sa o faci ^_^.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Tot ma simt datoare, si bagata in ceva grav din care nu stiu cum as putea sa ies ca am si eu sentimentele mele si nu am dreptu ca am obligatii fata de cei care m-au impins cu bataia la ceva interzis sa iau mai multa bataie. MA cosider un om care am picat pe meleaguri straine cand mancam bataie acasa, dar stiu e vina a mea ca au preferat sa ma bata decat sa ma invete iubire si alte lucruri bune in viata.
Tu ai putea fi linistit cand esti aratat cu degetu ca ai facut ceva care ai simtit nevoia intr-o pacaleala? Si nu m-am msturbt in viata mea la nici un baiat, respect, dar pare ceva la mine si lumea se uita urat vorbeste urat si apoi fac si eu urat. Pot sa tariesc afara sx nu-i asta problema, e in capu lor sxu bun, dar as vrea sa traiesc fara sa o faca langa mine cei care au posibilitatea, as vrea si eu respectu cand hey tu ai relatie si eu nu, nu vezi fazele de la mine nu-mi face nici tu mie. Dar cand face asa este pentru ca m-am dat eu la el sau ceva gresit la mine, eram acolo eu singura si ei impreuna. Pai daca nu are ea treaba cu mine, de ce se ia de mine daca nu din cauza lui? Dar nu poate si el sa spuna frumos ca are relatie, trebuie sa faca fata asa al mine ca ma vede singura? Pai si de ce sa-mi spuna el mie ca are relatie? eu sunt pezenta si iubita cuiva face scandal in legatura cu mine. Este din cauza ca m-am uitat acolo, ca am trecut pe langa ei? PAi ma uiatam sa cunosc locu, sa vad si eu ce se afla acolo, dar fara relatie nu pot sa apar intre oameni ca ei au si eu nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok inteleg, s-a intamplat ce s-a intamplat. Nu te judec. Indiferent ce faci... nu poti sa sa le schimbi perceptia lor. Asta este. Nu ai ce sa le faci.

Ai doar doua variante, traiesti a pana acum sau ignori si treci peste.

O sa gasesti o persoana care o sa te faca sa te simti mai bine (nu ca asta ar conta) si care nu o sa se lege de trecut. Dar pentru asta, este nevoie sa treci de aceste momente. Sa lasi lucrurile ce s-au intamplat acolo. Daca nu poti singura, mergi la un psiholog. Desi poti singura.

Pot sa iti recomand o carte care sunt 100% sigur ca te ajuta daca asta vrei.

Dar indiferent de situatie, daca m-ai asculta si ai avea acea 1 zi libera din toata viata ta (ca atunci cand erai doar un copilas), te-ar ajuta mai mult decat crezi ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Asta e faza ca nu pot sa trec peste cand sunt in pedeapsa a ce s-a intamplat. S-a intamplat si asta a fost, un fel de "viata ruinata", fara nu mai sunt nimic, nu am incotro, nu am peste ce sa trec nu am cum, lasand in urma nu mai sunt nimic, decat o stafie asezata in umbra camerei asteia. Nu am pe cine sa mai gasesc cum si unde, sunt la o varsta care viata asa s-a ruinat pentru mine de fiecare data, deja am trecut prin "toata planeta" ceva de genu, nu mai sunt lucruri noi pentru mine nicaieri, doar regrete ca admiram si acum plang. Cand apartii cuiva care te bate si te simti de parca ai deranjat cu toata existenta ta, nu mai e viata nimic.

| CleanHeart a răspuns:

Yep