| RAY a întrebat:

Tu raspunzi prin jigniri cand esti jignit online?

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, atât online cât nici în realitatea, incerc sa liniștesc spiritele. Dacă nu am nici un succes ies din discuție și nu mai vorbesc cu persoana respectivă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu... niciodata nu injur sau jignesc pe cineva asa... pana la urma se leaga de o conceptie a lui despre mine (daca e cazul), nu despre realitate.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Serios,chiar nu jignesti, dar nu te enerveaza?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai putin... dar ce sa le fac? Mi-am propus sa nu ma mai enervez niciodata.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Wow ce propunere, si crezi ca vei reusi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Desigur happy

| minrest a răspuns:

Mai sunt cateodata tentat, nu sa insult propriu zis, dar sa fac un misto mai dur, bazat pe raspunsuri mai vechi ale persoanei care ma insulta de exemplu. De obicei, ma abtin.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde.
Dacă e român, nu. Dacă e străin, da.

| HadesSs a răspuns:

Daca jignirile nu aduc argumente si sunt doar de dragul de a fi ''coco'' pe net, vin eu cu argumente. In general nu ma cobor la nivelul nimanui de cele mai multe ori cel care jigneste are o fustrare ascunsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ultimul timp nu am mai dat de flustrati de genul care sa înjure din orice, adică deja încep sa găsesc în mediul online doar persoane care se afla la nivelul meu. Dar oricum, nu ma cobor la nivelul altora, îmi place mult sa vad cu suferă ca nu le zic nimic

| eckblume a răspuns:

Nu aici, ci pe alt site mi s-a intamplat, dar eu raspund prin politete, predici. Asta ii enerveaza mai rau din cate am observat. Mai bine vorbesc frumos decat sa vada ca ma cobor la nivelul lui/ei. Oricum, nu are rost sa imi zgândăr nervii cu cineva in mediul virtual.

| mpreun?facembine a răspuns:

Salut,

Nu, de cele mai multe ori nu jignesc intenționat. Înainte vreau să discut situația în acțiune și mai apoi încep prin a riposta, dar niciodată nu fac tragedie dintr-o situație neimportantă prin care se poate trece destul de ușor.

Zi faină!

| Tpunamen a răspuns:

Eh, nu dau apa la moara. Nu are rost