| chiftelutacrocanta a întrebat:

Uite cum sta treaba eu maine am de lucru si trebuie sa dorm,si nu vreau sa dorm pentru ca mi se par plictisitori oamenii care zic ca vor sa doarma ca au maine de lucru,pai cui ii pasa? Eu zic ca trebuie sa fim mereu deschisi si plini de viata,si sa ii facem pe altii sa se simta binedispusi,nu plictisiti din cauza noastra,ca vai trebuie noi sa dormim ca sa muncim maine.Mie cand imi zice cineva ca merge sa se culce simt ca ma paraseste acea persoana si nu mai are chef de mine. Poate ca intrebarea asta va face sa vreti sa dormiti mai mult, dar spuneti-mi mai bine:Ce fel de persoane va plac mai mult:Cele care isi povestesc viata si converseaza mereu, sau cele care abia scot o vorba despre viata lor?

3 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ok, nimic de zis. Dar pe de alta parte, lipsa de vlaga cauzata de un somn precar, te poate face de asemenea un om plictisitor sau irascibil. Nu vei fi o raza de soare dupa o perioada de munca cu putina odihna.

Tu esti mereu deschis si plin de viata? Ii binedispui pe altii constant? Ma cam indoiesc asa. ^_^

Nu-mi plac persoanele care-mi povestesc viata lor in exces. Mai ales daca nu intreb. Ghici de ce. Pentru ca ma plictisesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cele care isi traiesc viata.

| T0T a răspuns:

Păi dacă nu dormi nu vei avea energia necesară la lucru și dacă nu o ai rămâi fără loc de muncă și dacă rămâi fără loc de muncă rămâi fără bani și dacă rămâi fără bani ajungi pe străzi unde iar trebuie să dormi(mai neconfortabil) pentru a avea energie o zi întreagă la cerșit pentru a mânca o pâine.
Întrebarea nu prea are legătură cu ce ai zis tu înainte. Eu nu am preferințe din acest punct de vedere. Nu pot condamna o persoană că nu e deschisă pentru că sunt și persoane care nu sunt deschise de fel sau poate sunt persoane care au anumite motive pentru care nu își povestesc viața. Totuși în momentul în care ajungi să te consideri apropiat de acea persoană o perioadă de timp destul de mare și totuși aceasta continuă să nu fie deloc deschisă față de tine o poți lua ca pe o respingere și ar fi bine să te îndepărtezi puțin. Mai luăm și în calcul că sunt genul de persoane care își povestesc viața într-un stil enervant pentru că o fac față de persoane cărora chiar nu le pasă de viața lor.