| acerr a întrebat:

Ultima intrebare pe ziua de azi.
De ce nu s-a descoperit un leac pentru toate tipurile de cancer, pentru leucemie, pentru toate bolile umane, pe baza de animale? De ce nu se fac din grasime animala?
Pentru ca baza sunt plantele.

79 răspunsuri:
| acerr explică:

Acum mi-a trecut o idee prin cap si trebuie sa o scriu, Oamenii care sustin ca a manca carne este sanatos si rolul aniamlului este de afi mancat,MA gandeam ca daca e atat de santaos, de ce nu se fac medicamentele, antibiotice din animale? de ce toate med sunt facute din plante? cand esti dus la urgente, primul pas se face o perfuzie, contine glucoza, apa salina,,, de ce nu le baga 200 mg de grasime de porc?

| acerr explică (pentru acerr):

Hahaaaaaaaaaaaa

| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa se faca medicamente din animale. Fiecare fiinta are rolul sau in viata omului.

| mentholinks a răspuns:

Dacă-ți verși frustrările aici nu vei obține nimic, îți sugerez sa migrezi pe o platforma sociala ca acolo se va găsi poate cineva să-ți dea un like.

| Plato a răspuns:

Stai liniștită, ca langa cotlet merge si salata. O ceafă, o scăriță, o fleică, si merge acolo si o rosie, o ceapa, o salata. Avem di tăti.

| relian a răspuns:

Deocamdata nu s-a rezolvat nici un tip de cancer. Unde pui cancerul este o boala,nu este un daunator,parazit,deci nu il poti combate cu antibiotice.
Cred ca tu incurci avioanele cu submarinele laughing Cancerul este provacat de propriul organism,asta asa pentru cultura ta generala.
Mai exact toate bolile sunt de fapt defectiuni ale organismului.
Antibioticile ataca bacterii,deci alte organisme straine care patrund in organism,bacterii,ciuperci,altele omoara paurici,paduchi,viermi intestinali si asa mai departe.

Deci cand spui BOALA ar trebui,desi sa generalizat si acum oamenii zic boala la orice,dar normal boala este o defectiune a organismului.
Ca sa o remediezi,trebuie sa cunosti in primul rand toate piesele care alclatuiesc organismul,nu doara astea vizibile ci si cele care nu se vad laughing acolo e buba,acolo oamenii is cam pe dinafara
Daca am cunoaste toate piesele si ce face fiecare piesa,am putea rezolva destule boli.

De ce se fac multe medicamente din plante? Pt ca plantele sunt cele mai vechi organisme de pe aceasta planeta,timp in care siau perfectionat toate sistemele,plantele is comparabile cu o stea laughing daca stii ce face o stea,cam pe acolo poate face si o planta amarata laughing
Dar stai linistit ca sunt si medicamente pe baza animala,sunt unele vitamine ce nu le gasesti in plante,ca urmare trebuie sa folosesti si animale sa le obtii.

Totul tine sa te informezi,nu doara sa casti gura la ce spune unu altul,ori sa asculti ce spun unia,tu una auzi si alta pricepi laughing

Glucoza nu e slanina laughing dupa cum am zis tu confunzi avioanele cu submarinele.
Grasimea e garsime glucoza e zagar asa mai babeste zis,iar slanina e o lipida, mai academic vorbind, asta daca ai trecut si pe la scoala.

Ca urmare daca tu ai nevoei de enegie rapid, aia se ia din glucoza, deci daca iti bagi slanina laughing te-ai dus dracu organismul proceseaza si slanina ta mai greu, dapai alta slanina bagta in tine.
Mai pune mana pe o carte ceva laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru relian):

Mai pune si dumneata mana si pe alte cărți decât cele citite pana acum si vei cunoaște mai multe despre cancer si nu numai.O astfel de carte se intitulează "Studiul China" scrisa chiar de seful grupului de medici care au făcut aceste studii pe parcursul a treizeci de ani pe nume T. Colin Campbell.
Si vei cunoaște ca carnea alimentează nu numai cancerul ci majoritatea bolilor. Iar medicamente din carne nu am cunoștință, dar medicamente din fecalele animalelor da. Vitamina B 12 atât de controversata se extrage din ele. Daca carnea conține vitamina B 12 rezulta ca e îmbâcsita cu bacterii, deoarece ea este exact bacterie. Dar bacterii sunt si pe fructe si legume, si fara sa știm, atunci când luam un fruct sau o leguma si o consumam direc din grădină ( vorbesc de cele netratate chimic) de fapt organismul își ia din ele si B12, pe langa ceilalți nutrientii.

| Catrice a răspuns (pentru acerr):

Wtf... n-ai trecut pe la școală sau ai terminat clasa cu media 5?!
Încă din clasele generale ni s-a spus la școală ca insulina se extrage din pancreasul porcului.

Plus ca penicilina nu se extrage din plante...

Atât incultura și dezinformare...

| acerr explică (pentru Catrice):

Da da,e normal? am vazut video,purelusii sunt supusi,e horror, din pacate nu mai exsista filmul, cata suferinta, doamne si voi nu va opriri din comenatrii OAMENI FARA INIMA, OAMENI CARE IUBESC DOAR CAINE SI PISICA.

| Catrice a răspuns (pentru acerr):

O, da! Câine și pisica...
Am avut rațe, găini, pești... în apartament, în același timp. Și primele le invatzeem sași facă nevoile într-un loc, sa nu ciupească ce apuca, sa urce scările cu mine (ca na stăteam lângă rau si le mai scoteam vara afara). Nu le-am mâncat, stai liniștită, s-a întâmplat altceva cu ele.
Și multe alte animale după...

| acerr explică (pentru mentholinks):

Aa bine, eram curiaosa cati de aici au mila de vaci, porci, si cate video ati vazut? poate vi se pare normal ce mancati, dar va spun ca asa ati fost crescuti! daca aveai o mama vegana poate acum scrieai ceva de.doamne.ajuta

| acerr explică (pentru relian):

Pai asta ziceam, sa le blage slanina pentru ca animalul pentru multi e doar animal.
aniamlul are nevoie de iubire, de ingrijire si de respect precum omul

| acerr explică (pentru TamplaruAnisoara):

Bine draga., eu am B12 VEGAN,
mai citeste si tu

| relian a răspuns (pentru acerr):

Tu te referi ca oamenii maninca animale? Asa si daca le maninca ce? Ce vezi tu rau in asta?
Tu daca maninci iarba,faci mai mult rau decat ala care maninca animale,tu stiai asta?
Iti explic eu cum sta treaba cu erbivorii astia laughing
Plantele is vii ca si animalele,singura diferenta este ca ele nu se deplaseaza,dar asta nu inseamna ca o planta nu este vie,asta nu inseamna ca tu ai dreotu sa o omori.
Daca tu crezi ca cei care maninca animale fac rau,tu faci exact acelasi lucru mancand plante.
Un om care maninca animale e mai bun ca tine si stii de ce? Pt ca ala maninca atat animale cat si plante,dar mancand animale el reduce animalu care consuma plante,adica care ucide plante.
Tu mancand doara plante faci cel mai mare rau. Undei pui ca mancand plante,reduci productia de oxigen laughing
Te intreb pe tine,tie ti se pare normal sa maninci plante? De ce crezi tu ca o planta este inferioara unui animal?
Si cum am zis pamantul asta apartine plantelor nu animalelor,plantele au fost cele care au aparut primele, ele ne dau oxigen, si ploaie si cate altele, iar tu vii si le distrugi, ba ma lesi cu povestile voostre de maimutoi care sunteti. Dispareti ca voi ne luati oxigenul, nu mai avem ce respira din cauza voastra laughing

| relian a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

laughing asa si unde vrei sa ajungi? Sau ce vrei sa arati? Vad ca de cancer este parelel cu gardu, nu ai spus nimic clar.Eu stiu f bine cei ala cancer, tu esti pe dinafara complet.
Iara bacteriile daca alea contin vitamina b12 neam dat dracu laughing daca era asa atunci nici nu mai era nevoie sa le mancam,organismul uman este plin de bacterii la greu,foarte multe mor,apoi is inlocuite de altele,deci am avea vitamina minune fara probleme, deci ce spui tu esti departe.

Oamenii maninca fara sa vrea animale, adica insecte, oaua de insecte insecte moarte, dar asta fara sa aiba habar.
In faina aia e macinata dar cate insecte nu-s macinate odata cu acele boabe, sau cate boabe nu au in ele oua de insecte.Lasa tu faina afara din punga sau din frigider si vei vedea in cateva zile plina d e viermi laughing
De acolo vine si ceva vitamine in cazul astora vegani, care ei spun ca nu ar consuma carne sau animale.
Insa ei habar nu au ce maninca.
Studiul China nu ma intereseaza, nu-s curios, chinezii is niste extraterestrii, tot ce e pe acolo e ciudat, extraterestru laughing deci nu-s curios sub nici o forma ce balarii mai scriu ei.

Deci dupa tine vitamina b12 este o bacterie laughing e bun si asa rau dai inainte
Mancarea nu imbolnaveste pe absolut nimeni. Oameni is bolnavi pentru ca se ajuta intre ei,asta daca chiar vrei sa stii cum sta treaba.
Toate bolile is genetice, se transmit de colo colo si asta datorita ca omu se ajuta, sa ajutat intre ei de la inceput, iar chestia asta ia dus aproape la groapa.
Du-te in lumea salbatica animala si nu o sa vezi animale bolnave, nu ai cum, pentru ca nu sunt asa ceva.In lumea animala,unde individu nu se ajuta cu altul,cel bolnav sau care are problema este eliminat imediat,dispare fara sa mai lase urmasi. Daca ar lasa urmasi chestia aia ar duce la disparitia speciei.

Omu sa ajutat unu cu altul,ai suferinzi nu doara ca au primit ajutor,sau apucat sa mai toarne si urmasi si uite asa am ajuns cea mai bolnava specie de pe planeta asta.
Asta e adevaru, nu mancarea imbolnaveste ci individul ajutat bonav fiind sa supravietuiasca si care sa apuca sa toarne copii.
Animalele au la dispozitie de cele mai multe ori hrana din belsug, unele maninca toata ziua dar al dracu nu se imbolnaveste nicicum.
Nu vorbesc doara de erbivore, carnivorele mergi si vezi cum arata animalele carnivore, toate trase la imprimanta, numa una si una laughing si alea maninca absolut numai carnita.De bolnave nu-s nici una, iar daca una se imbolnaveste rapid este lasata in urma de toti indivizii din turma ei, iar ea moare linistita lasand specia sa mearga mai departe fara probleme.
Ce citesti tu is basme, is povesti pentru naivi, asa ca tine.

| acerr explică (pentru relian):

Omoram tot ce misca, taiem tot ce e verde, poluam orice patratica de pamant sau apa. Nu suntem primii oameni de pe pamant si poate nu vom fi nici ultimii dar cert e ca natura a gasit mereu o cale de a-si reface echilibrul distrugand omul de cele mai multe ori. Suntem asa amuzanti cand afirmam :"sa salvam planeta " ...mai de graba am spune sa ne salvam pe noi pastrand planeta asa cum am gasit-o.

| acerr explică (pentru Catrice):

SCHIMBAREA MENTALITATII, draga
daca pisicii si caini au viata normala si plina de iubire, de ce nu e valabil si pentru. gaini, porci vaci, cai, oi?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru acerr):

Nici eu nu iau suplimente de vitamina B12. Mai înțeles greșit. Eu din 2007 nu mai consum proteina animala si toate analizele îmi ies foarte bune, inclusiv B 12.Se găsește si in vegetale si in fulgii de drojdie pe care o folosesc in loc de ou pentru legare ex: chiftele, perișoare etc.
Prin ceea ce am scris voiam sa se deducă cat de toxica este carnea.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru relian):

Ați văzut vreodata un lup sau vulpe pe viu, nu in poze sau video? Dar un elefant? Care este diferență? Stiu ca B 12 este produsa de microorganisme care se găsesc si in sol, si atunci plantele crescute pe astfel de soluri conțin si B 12.Mai mult este produsa si de către microorganisme le care se găsesc in intestinele animalelor, inclusiv ale omului. Insa cantitatea produsa in intestinele noastre nu este abdorbita in mod adecvat uneori de aceea este recomandat sa consumam B12 din alimente. Fiindcă trăim dintr-o lume atât de sterilizata încât rareori ajungem in contact direct cu microorganismele născute in sol producătoare de B12, se recomanda sa nu fie spălate excesiv vegetalele si rădăcinoasele si nici curățată coaja de pe ele.Se estimează ca noi depozitam B12 pe timp de trei ani. Citat din cartea Sănătate si Vindecate... De Sorin Nicola
"Hausmann si col. au izolat vitamina B12 din mușchiul de bou, din diverse culturi microbiene, din balega de vaca, din dejectiile berbecului.
Ea este prezenta in băligarul de vaca si atunci se numește vitamina Bm ( de la manure - bălegar), si in dejecțiile umane.
In medicina științifică, mai mult decât in oricare alt domeniu: ' adevărul de astăzi poate fi eroare mâine.'
Simplu si înțelept este -pentru majoritatea bolnavilor - sa aibă încredere in natura si să-i ceara ajutorul." Jean Valnet, Tratamentul bolilor prin legume, fructe si cereale. pag.52-53

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai văzut vreodată lup sau vulpe pe viu?
Dar un elefant?
Care-i diferența?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Unde vrei sa ajungi? Ca elefantul e vegetarian?

Asa compara-l cu un T-Rex...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Cosmin86):

Elefantul:
Areal : Asia si Africa.
Habitat:păduri, savane, deserturi.
Hrana : Ierbivore.
Mărime: 2-4 m
Greutate : 3-3, 5 tone.
Viteza: 40 km/ora
Media vârstă: 55-70 ani.
Rinocelul:
Areal:Africa, Asia.
Hrana : Ierbivore
Mărime : 1, 3- 2, 2 m
Greutate : 0, 8-3, 5 tone
Viteza: 48 km/ora
Media vârstă: 10-12 ani.
Sursa:www.toate animalele.ro

| acerr explică (pentru Cosmin86):

Ca elefantul si restul, dar oamenii de ce nu pot? ce crezi ca pierzi? de ce nu ai mila de animale? trebuie sa moara ca ai pofta de friptura? de ce nu esti documentat? vezi video Barcelona save aniamls

| acerr explică (pentru Plato):

Gut apetit! maninci toxine si frica
frica lor de moarte
mi/ar fi rusine sa scriu ca merge o ceafa., se vede ca la tine in ceafa e cam vid

| acerr explică (pentru TamplaruAnisoara):

Loll,am vazut real, si urs cu doi pui la 10 metri!

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru acerr):

Eu am întrebat pentru ca el a sugerat dintr-un raspuns ca animalele carnivore ar arata mai bine decat cele ierbivore.Si am dat exemple ca sa vadă singur care este diferență. Daca l-am inteles greșit îmi cer scuze. Eu doar vulpi am văzut pe viu chiar la mine in gradina, dar si din poze poți observa in ce hal arata, macar ca zilnic se aprovizionează cu păsări din curțile oamenilor.

| Plato a răspuns (pentru acerr):

Uhh, sa sfârâie pe grătar... poate si marinate inainte. Iti lasa gura apa. Le stropesti cu vin sau bere daca vrei.

| acerr explică (pentru Catrice):

Si daca stii ca insulina e extrasa din purcei, aici mici dragalasi, care mor rapid dupa ..cum poti manca?

| Catrice a răspuns (pentru acerr):

Și de unde tragi dumneata/tu concluzia ca eu mănânc carne de porc?!