| acerr a întrebat:

Un banc bun care stiti?
Ceva nou!

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

"Ai, n-ai mingea, tragi la poartă!"

XD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bătrână împreună cu papagalul ei vorbitor au pornit cu trenul in drum spre o biserică. Aceasta își duce papagalul la conducător deoarece in vagoane consideră ea ca oamenii vorbesc prostii iar aceasta nu dorea ca papagalul ei sa rostească asa ceva. Zis si facut.
Trenul porneste. Nu după mult timp începe ploaia. Conductorul spune "ce aia masii, iarăși ploaie?!" însă papagalul tace. La un moment dat i se alătură conductorului și un controlor care se uită pe geam și care se trage deodată la o parte spunând "daca nu trăgeam capul beleam (stiti voi cuvântul care începe cu pwinking )!
Si de aceasta data papagalul rămâne făcut. Ei si cand sa fie aproape de destinație aceștia vad un țăran încercând să-și ridice vaca care era culcată pe sine cu o bâtă, de aceasta data unul din ei spunând "fu.-o fu.-o ca se scoală!" papagalul păstrând tăcerea și de aceasta data.
Iata ca au ajuns la destinație iar bătrâna le mulțumește acestora ca au avut grijă de papagal, fericită ca acesta n-a auzit prostii.
Iata-i ajunși pe aceștia la biserica (bătrâna si papagalul vorbitor). Intra si se așează. La un moment data preotul sfințește sală si desigur stropeste si persoanele de acolo. Imediat după papagalul spune "ce aia masii, iarăși ploaie?!" Bătrâna s-a rușinat. După ceva timp preotul vine cu candela. Papagalul spunând de aceasta data " daca nu trăgeam capul, beleam p!"
Femeia rușinata si mai tare, a-ngenunghiat tinand papagalul intre picioare. Părintele vazand-o căzând dintr-o dată la pământ o întreabă, "doamna, vi-e rău?" la care papagalul "fu.-o fu.-o ca se scoală!"
Acest banc il stiu de la sora bunicii mele, aceasta stiindu-l de la serviciu. Prima dată când l-am auzit am ras cu lacrimi, depinde si foarte mult de felul în care il spui.winking

| DeeaCarmen a răspuns:

Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului:
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?

Se gandeste profesorul... nu stiu, si ii mareste nota.

Studentul raspunde:
- Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.

| Claudiu76Buzoianu a răspuns:

Un băiat, bandajat la cap își sună prietenul, prietenul din start îi răspunde :
-Ce ai pățit mă?
-M-am bătut cu asfaltul!
-și cine a câștigat?
-Normal că eu, că ăla era plin de sânge pe jos!