cristacheceliute
| cristacheceliute a întrebat:

Un erou national in exil. La 20 de ani dupa caderea comunismului, unul din cei mai controversati oameni de care s-au temut si cei dinainte de 89, dar si dupa, un propagaduitor al iubirii trupesti sincere nu se poate intoarce in tara lui de teama persecutiei. A facut valuri, presa il urmarea pas cu pas, serviciul de informatii era pe urmele lui mereu, toata lumea vorbea cu teama pe la colturi despre el, pana cand totul a izbucnit intr-o urmarire generala incheiata cu refuzul autoritatilor suedeze de a-l preda. Este al nostru, al tuturor, dar refuzam cu scarba sa luptam pentru gratierea lui, si totul pentru ca a propavaduit un mod de a iubi care nu e pe placul autoritatilor laughing Stiti despre cine este vorba?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi...nu sunt sigur, dar o fi vorba de Guru Bivolaru?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca si asta e erou national, eu sunt mama lui Stefan cel Mare.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mda...ai dreptate... mă dau bătut atunci. happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Păi sincer eu nu prea sunt în ton cu ce se întâmplă în ţară. Aici, în "Ţara minunilor" în care canalizarea şi toată infrastructura e la pământ şi noi ne permitem să schimbăm bordurile (şi asta de 2 ori), nu m-ar fi mirat să ne trezim peste noapte cu Bivolaru erou naţional. laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iisus?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@cristacheceliute pentru ca cinismul is my middle name. Bineinteles ca e Bivolaru, ca mama cu siguranta nu e. Astept cu nerabdare sa mearga si guru asta pe apa si pot sa ma declar implinita religios.

| gigiro a răspuns:

Eu cred ca e vorba tot despre cei din Cismigiu.

mira
| mira a răspuns:

El trebuie sa-si clarifice juridic situatia in tara.De fapt, este un impostor cu iz de sarlatan.

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

@Zbenguici nu stiu de ce simt o urma de cinism in raspunsurile tale laughing
@Raul9004 il consideri pe Guru Bivolaru un erou national? laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

@gigiro cum vine asta? ca nu vad legatura, desi e una dar nu in raspunsul tauwinking
@Raul9004 prea tarziu, a zburat porumbelul laughing
@Brigaela sa inteleg ca nu il consideri pe Guru Bivolaru un erou national? big grin

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Nici eu nu sunt la curent, am un alt univers in care inca pot sa ma retrag si sa ma protejez, dar luandu-ma cu ale mele din cand in cand mai dau peste cate o bomba si ma minunez.

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Este incredibil, dar omul ala si-a gasit adepti. Am avut o clipa de indoiala cand m-am gandit daca nu cumva face un bine societatii izoland anumiti indivizi. Eu simt ca cine ne-a dat puterea asta incredibila de discernamant a dorit sa o folosim. Asa ca daca lipseste din lista de porunci si este incalcata de cei care intr-un fel sau altul isi bat joc de judecata lor, cred ca e din cauza unor lideri care au dorit ca masele sa n-aiba judecata proprie pentru a putea fi mai usor de utilizate ca boi de plug. O zi buna! :p

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Da, pute de carisma, uite aici: http://www.napocanews.ro/......ligie.html
Cum sa nu i te supui curiozitatilor sexuale, doar uita-te la el! Deja mi s-au udat pantalonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am ascultat vorbind, intr-o inregistrare desigur, i-am citit cateva eseuri traduse sau concepute de el insusi si pot da marturie ca, asa neinsemnat si retras cum vrea sa para, omul are carisma.Altfel nu se poate explica atractia pe care o exercita asupra unor tineri si mai putin tineri, asupra unor oameni inteligenti dar si mai putin inteligenti insa influentabili.Tocmai in aceasta forta de a convinge rezida pericolul pe care-l reprezenta pentru societate, nu in promovarea unui anumit tip de erotism. Am vazut copii care se departau de familie si-l urmau orbeste, am vazut mame disperate ca nu se mai intelegeau cu fiicele mai cu seama.Si stiu sigur ca multi adepti ai sai din tara il viziteaza regulat in Suedia se intorc aducandu-i mesajele.Deci, dincolo de instigatorul la scene erotice "neplacute autoritatilor", se afla un individ cu reale capacitati spirituale ce pot influenta mai cu seama tinerii deschisi, prin natura varstei, unor experiente inedite.