| anonim_4396 a întrebat:

Un film este bun...de ce?
Jocul actorilor, scenariul, imaginea, montajul, sunetul, efectele speciale, originalitatea...le urmariti cu atentie si daca v-au placut trageti concluzia ca e un film bun? Daca ati simtit drama personajelor, daca v-ati identificat cu ele, este un film bun? Daca filmul este cat mai realist inseamna ca acesta este bun? Ce te face sa spui despre filmul "x" ca e bun?
Astept cu nerabdare raspunsurile utilizatorilor TPU.

Răspuns Câştigător
| CichasEmo a răspuns:

Eu cand urmaresc un film imi place ca actori sa-mi transmita emotile momentului.Eu am urmarit de curand filmul ''Printesa Sissi'', si mi-a placut foarte mult ca totul a aprtinut acelei epoci. Poate nu a semanat bibiografiei printesei Sissi cea adevarata dar m-a purtat in acea lume a elegantei, feminitati si rafinamentului.

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Jocul actorilor imi da impresia ca e o situatie reala, inseamna ca sunt actori buni si profesionisti.
Montajul, scenariul, imaginea filmului, replicile sunt si ele importante, expresia faciala a actorilor, originalitatea povestii si daca reuseste sa-mi captiveze atentia.

| TheAce a răspuns:

In principal sunt atent la ideea conceptuala (scenariu, imagine, regie). Jocul actoricesc e insa si el important, la fel cum e editingul si montajul. Acum depinde de ce prefera fiecare pana la urma. Eu unul prefer filmele de tip art-house.