| chiftelutacrocanta a întrebat:

Un om care se respecta este un om care vrea sa ii mearga bine in viata si care atunci cand fura de la bogati ca sa se respecte pe el si pe familia lui si sa nu duca foametea si este intrebat daca a furat el minte ca sa se respecte si sa nu suporte bataia si puacaria,deci un hot este un om care se respecta,un mincinos este un om care se respecta,pe cand unul care spune adevarul este un om care nu se respecta si un om cinstit nu este un om care se respecta,este un om care suporta greul si a suporta greul nu face parte din respectul fata de tine insuti, nu-i asa?

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Un om care se respecta și se tratează cu demnitate, nu fura, muncește din greu și face tot ce poate pentru a-i asigura familiei cele necesare. Un om care se respecta este curajos și spune adevărul fără sa ii fie teama de consecințe, este cinstit.Un om care fura este las, leneș și iresponsabil. Nimeni nu vrea sa stea în preajma unei astfel de persoane.