| Mario1994 a întrebat:

Un om cu aparate auditive poate fi polițist? Are șanse?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ca polițist, mai puține șanse. Dar, se poate încerca să se angajeze ca civil. Trebuie interesat la IPJ local.

| Celcestietot a răspuns:

As spune ca nu (o parere personala), deoarece acesta se poate numi ca are un handicap la fel ca cei cu platfus. Ca sa ti se puna parafa pe acea fisa de catre ORL-ist, trebuie sa ai auzul destul de bun. Iti examineaza interiorul urechii si iti sopteste de obicei niste numere, iar tu trebuie sa ii le spui cu voce tare ca sa ii confirmi daca ai auzul bun sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca nu. Se da evaluare medicala care este una cat se poate de serioasa. Nici macar politist local nu cred, cei care sunt platiti de primarie. Ca subofiter sa faci scoala de politie de la Campina, Cluj sau unde mai e, nu cred ca are sanse. Trimite un mesaj la scoala unde vrea sa studieze, te lamuresc ei.