| robb5 a întrebat:

Un prieten de al meu si-a pus la avatar la yahoo o poza cu prima litera din numele lui. El mi-a spus ca e o litera din serialul Death Note am cautat si eu sa vad daca gasesc dar nu am gasit. Stiti un site unde sunt litere Death note? Am cautat pe google dar nimic. Multumesc anticipat. Nu vreau raspunsuri genul: Ce ai scris pe google litere Death Note? Trebuia sau scrii Death Note Letters. etc...

4 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Litera aia e specifica geniului "L Lawliet" din Death Note.
Anime-ul asta e genial, al doilea anime la care m-am uitat si o sa ma uit vreodata(primul fiind Naruto Shippuden care inca nu s-a terminat spre deosebire de Death Note care are 37 episoade).

Sper ca ai inteles happy

| 3thera a răspuns:

Ce coincidenta ca numele prietenului tau incepea cu "L", ca si L :)).
Oricum, uite, mi-a luat destul de mult dar am gasit aici un site: http://www.dafont.com/cloister-black.font

| 3thera a răspuns:

Vezi ca pe site-ul de mai sus daca salvezi o litera, de fapt se salveaza toata poza, asa ca va trebui sa decupezi(crop) litera pe care o vrei cu Photo Scape sau alt program dinasta de poze.Scuze ca am raspuns de atatea ori happy

| Mystery a răspuns:

E un font destul de frecvent folosit acum, "Old London", de-acolo e 'L'-ul ala asa de cool.
Il ador p L *o*