| bogdan1004 a întrebat:

Una, am o problema cu un coleg de clasa care nu imi da pace s-a legat de mine azi m-a lovit si i-am tras un genunchi in "bijuteriile familiei". Daca maine incepe din nou ce pot sa fac ca sa se linisteasca. Daca merg si depun plangere la politie se rezolva ceva? Raspuns Repede va rog+ funda+vot AJUTATI-MA va rog mult!

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Până să depui plângere discută mai întâi cu ai tăi care să ridice problema în faţa profesorului diriginte şi a conducerii şcolii. Dacă aceştia nu reacţionează, părinţii se pot adresa inspectoratului şcolar pentru medierea şi rezolvarea conflictului.
Mari succese şi o zi cu zâmbet să ai!

| 0CruciFix a răspuns:

Am un raspuns nu fa plangere la politie spune-i doamnei diriginte sau rezolva-l tu dar fi discret sa nu te vada cineva cand il rezolvi(il bati) si pune-l sa jure ca no sa te mai deranjeze