| IGM a întrebat:

Una, stiu ca suna cam ciudat, dar ma cam framanta. Am adormit si am visat ca eram pe un drum destul de pustiu cu mama mea, la un moment dat aveam un pachet de carti tarot in mana si un om pe o bicicleta cu ochii foarte verzi deschisi se uita la noi din umbra, iar mama mi-a spus ca,, ai adus craiul mortii dupa noi, deschide repede cartile!". Le-am deschis si a aparut un diavol care statea pe un tron si un minotaur inconjurat de foc, mi-am ridicat ochii din carti si m-am uitat la acel om, care a plecat, cand m-am uitat iar in carti disparusera diavolul si minotaurul si in locul lor a aparut in fel de cert alb, ca o aureola si mai jos un inger.
Ma poate ajuta cineva, cu semnificatia visului? Chiar nu inteleg, am cautat sa vad ce inseamna, dar nu gasesc decat diavolul... Daca sunt printre voi cunoscatori, va rog lamuriti-ma!

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ai o mamă superstițioasă?

| IGM explică (pentru Celcestietot):

Da.

| Celcestietot a răspuns (pentru IGM):

Visul reflectă părerea ta asupra mamei tale.

| Valentina8 a răspuns:

Cand visezi carti de tarot inseamna ca ai nevoie de un sprijn pe plan fizic sau psihic. Depinde de situatia ta. Daca visezi diavolul ce ca definitie e o fiinta supranaturala, mult mai puternica decat oricine, inseamna ca esti nesigur pe tine, ca nu esti in stare sa te stapanesti, te simti atacat si fara scut in viata reala, si tocmai de acea in vis cand subconstientul tau lucreaza non stop se lasa prada acelor lucruri de care esti nesigur sau iti e teama. Minotaurul, este si el un antagonist intr-un vis.
Asadar, doua entitati straine cu mama ta langa. In mama ta gasesti siguranta, diavolul cu minotaurul reprezinta fricile tale de care esti sau nu constient tocmai de acea ai putea medita pentru a intelege unde e problema. Faptul ca mama ta avea cartile de tarot, si se stie ca cartile de tarot "au puteri magice" In vis i-ai dat puteri mamei tale pentru a trece de acea etapa/frica/moment. Gasesti baza in mama ta insa ar trebui sa incepi sa te bazezi si pe tine insuti si sa nu ti mai fie frica.
In plus daca urmaresti filme de genul acesta, sau citesti asemenea carti, evita le, nu o mai fa. Doar va influenta subconstientul tau iar tu nu vei fi constient de acesta