| lory2lory a întrebat:

Unde ati emigra mai curand? In Canada sau in Australia?
Din ce motive ati prefera una dintre optiuni mai mult?

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dintre cele 2, Canada.
Am auzit câteva lucruri de la o profă care predase cândva acolo...

O zi frumoasă!

| zurick a răspuns:

Canada.As putea vedea:
Vancouver
Montreal
Niagara
Banff
Whistler
Victoria
Lake Louise
Quebec City
Toronto
Pa, pa.

| daniellle a răspuns:

În mod normal aş alege Canada, am o afinitate mult mai mare pentru locul acela. Însă emigrarea în Canada din România nu cred că se mai merită aşa de mult. Locurile de muncă nu se găsesc atât de uşor şi, inevitabil, stilul de viaţă se schimbă oarecum. Bineînţeles, sunt destule avantaje şi dezavantaje. Adică dacă aş vrea să realizez ceva pe plan profesional, aş alege bineînţeles Australia.
Australia are o economie performantă, situându-se în 2010 pe locul 13 în lume.
În plus, şi climatul ni s-ar potrivi perfect nouă, românilor, spre deosebire de Canada. Pe continent găseşti climă ecuatorială, tropicală, temperată şi mediteraneană. Noi tindem spre temperat-mediteraneană, şi e perfect. laughing
Repet, asta e doar părerea mea.
Asta aş alege eu.