| q2p3u a întrebat:

Unde e mai frumos pe Transfagarasan sau pe Transalpina?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul asta Transalpina rulz! Drumul e proaspat asfaltat, pustiu, e o minunatie! Tocmai m-am intors de pe ea...

| scrisoarededragoste a răspuns:

Transfăgărăşan.

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Transfagarasan. Si Transalpina e frumos dar de nervi n-o sa poti sa te bucuri de peisaj (drumul e naspa).

| oo4099 a răspuns:

Transfagarasanul iti taie respiratia la propriu.E cel mai frumos traseu pe care l-am facut.M-a cucerit complet.Cu siguranta voi merge si la anul.Acolo se merita sa mergi si sa te opresti cu cat creste altitudinea.Nu te saturi.Plus ca poti sa urci de la baza muntelui pana la o cascada.E foarte frumos.Parca ai face alpinism.
Am auzit ca Transalpina nu e asa de wow din cauza drumului.
Sper ca te-am ajutat.

| Mergel a răspuns:

Transfagarasan dar trebuie sa urci la balea si sa cobori la vidraru, daca o iai pe unde ai urcat nu mai e la fel de tare.

| 000aaa a răspuns:

Transfagaraseanul e mai clasic, dar iti recomand Transalpina.Vederi minunate!