| chiftelutacrocanta a întrebat:

Unde e trecutul nostru,amintirile,faptele, unde se inregistreaza ele? In creier? Dar ce este creierul?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nici savantii nu stiu ce e creierul decat intr-o mica masura, si ne intrebi tu pe noi?

Răspuns utilizator avertizat
| JetBlueJet a răspuns:

Nu este chiar raspunsul intrebarilor tale dar uite ce cred eu ca-i trecutul si cum se inregistreaza
Ia-ti telefonul sau ceva ce lumineaza
Stinge becul
Si fa forme si diferite chestii cu obiectul ala luminos prin aer
Uite-te in urma
Vei vedea locul prin care ai trecut in acele secunde
Nu dureaza prea mult
Dupa dispar
Dar ca sa vezi trebuie sa privesti "printre randuri"
Cand ai intrebat ce este creierul nu te-ai referit la sensul lui propriu...Pentru mine este un mare mister.