| Silviuloan a întrebat:

Unde gasesc diacriticile la Microsoft office 2007?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Microsoft office word la inserare ai inserare simbol si acolo ai diacriticele. Fundaaaaa! Please!

| LicuriciPlici a răspuns:

In bara de jos de la calculator in partea dreapta ai o mica tastatura si langa RO/EN dai pe EN(banueisc ca e pe engleza ) si schimbi EN cu RO.Ca sa functioneza trebuie sa fii in Microsoft Office.
Daca nu ai asa ceva in bara intri in Control Panel->Clock, Language, Region->Region and Language->Change keyboards or other imput->Keyboards and Language-> Change keyboards si selectezi Romaniahappy