| TheAlphaFemale a întrebat:

Unde gasiti motivatia pentru a merge mai departe, atunci cand doriti sa faceti schimbari in viata voastra si va loviti de diferite obstacole?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista cheia succesului, legea atractiei care da roade daca stii sa dominezi bunul simt al optimismului.

| Radioactive a răspuns:

În viziunea reuşitei, în gustarea fericirii şi a împlinirii, chiar dacă şi doar pentru câteva momente ce n-or să dureze pentru totdeauna. În timpul pe care l-am acordat încercând să mă schimb, sau să ating ceva.

| sabin89 a răspuns:

E prea general spus "schimbari in viata", asta putand insemna si schimbarea locului de munca sau mutarea intr-o casa noua. La ce, mai exact, te referi?

| jhonny999 a răspuns:

In interiorul fiintei tale vei gasi taria necesara. Iubeste ce trebuie iubit, Respecta ce trebuie respectat, Ignora ce trebuie ignorat.

| Cleopa a răspuns:

Pai viata aceasta care pare grea ma motiveaza deoarece orice obstacol mi-ar iesi in cale trebuie sa imi demonstrez mie ca pot trece peste, ca sunt in stare sa fac fata incercarilor vietii...

| MihaiRoman a răspuns:

Motivatia pentru a merge mai departe este aportul tau la realizarea binelui universal, neconditionat de ego, si anume, simte-te permanent ca o "mama" exemplara a omenirii. Fa-i pe oameni sa se simta bine in preajma ta si obstacolele se vor absorbi unul cate unul. :*
Ce schimbare poate fi mai reusita decat si devii tu insuti mai buna. De ce zic sa devii mai buna? Pentru ca universul nu baga obstacole celor care respecta legea lui. Deasemenea, in calificativul "bun" se include si firea vesela si pozitiva. Bafta, si tie si mie, celor din jur.

| Vybin a răspuns:

Buna, motivatie se gaseste mereu. Daca ai plecat pe un drum, fie el rau, sau bun, du-te mai departe. Daca crezi in ceea ce faci, nici un obstacol nu te poate opri. Atunci cand crezi ca esti in dificultate, opreste-te, aminteste-ti unde ai gresit si reporneste de acolo.