| raissa a întrebat:

Unde preferati sa stati la bloc sau la casa? argumentatihappy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

As prefera sa stau la casa, dar din pacate stau la bloc.
La casa. De ce? Pentru ca ai o curte, de care poti sa profiti din plin si vara, si iarna - tot anul. Ai tot timpul un contact direct cu natura. Plus nu ai vecini galagiosi, care sa te deranjeze, sau poti sa fii tu galagios (in limita bunului simt), fara sa ai vreo problema cu cineva.winking

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@raissa, mersi!winking

| valy a răspuns:

Ai avantaje si dezavantaje in amandoua partile
dar din casa si bloc aleg casa clar...
pentru ca, cu putina suferinta la inceput, daca ti-o construiesti sau in momentul in care te muti sa fii atent la detalii care sa te scuteasca de nervi.
La casa ai aer curat. spatiu f mult.liniste care conteaza pentru mine. exista si dezavantajul ca daca nu ai vila chiar in mijlocul orasului sa mergi la cumparaturi atunci cand vrei e naspa.oricum.aleg casa orice ar fi.cu piscina.cu o gradina plina de trandafiri pentru printesa mea.si km atatatongue

| Gigiku a răspuns:

Stau de ceva vreme la casa. vreo 13 ani. E bine. Liniste, aer curat, vecini de treaba. Pacat ca au inceput sa se contruiasca case pe langa mine happy
Dar totusi mi-ar placea sa stau si la bloc. Sa ma intalnescu cu baietii si fetele in fata blocului, sa radem, sa mancam o samantza. Viata d-asta. Cred ca asta ar fi cam singurul dezavantaj la casa. poti sa nu ai multi vecini de varsta ta sau cel putin cu care sa te intelegi.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

E mai frumos la casă, îmi place mai mult.
Acum, avantaje si dezavantaje sunt şi la casă şi la bloc, cum a spus şi vally.La bloc dacă vrei de exemplu să asculţi muzica mai tare nu poţi la orice oră că deranjezi vecinii. În schimb, la casă poţi de exemplu vara să stai la plajă, să ai o grădină frumoasă etc.

| lalu666 a răspuns:

Eu prefer sa stau la casa dar sa am o curte care sa o pot inparti in trei part una sa fie doar a mea in care sa imi tin catei una sa fie pentru familie si loc de joaca pentru copil si nu sa fie in fata casei pentru ca nu imi placa sa am casa chiar la strada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La casa. E mai frumos.Iesi cand vrei, poti sa dormi si in curte la aer curat daca vrei.In schimb la bloc te simti ca intr-o colivie.
Si in plus mai sunt si vecinii.La casa poti da muzica tare, fara sa-l deranjezi asa de tare pe cel de langa tine.In schimb la bloc imediat bate cineva in teavalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste tot si nicaieri

| NikolasXD a răspuns:

As prefera la casa, pentru ca am stat toata viata la bloc