| Justme78 a întrebat:

Unei carti pe care o traduc din alta limba, ii pot schimba formatul si ilustratiile? Sau trebuie pastrat formatul original? Si presupun ca trebuie cerut acordul autorului in provinta initiativei de a-i traduce opera, nu-i asa? Ce posibilitati exista? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De tradus o poti traduce pentru uz propriu dar nu o poti publica fara a obtine acest drept. In contract se va specifica si cele ce intrebi, respectiv formatul si ilustratiile.