| DeeaDiDi123 a întrebat:

Unei cunostinte i-a murit tatal acum mai bine de 15 ani.
M-am intalnit cu fata aceasta si cu prietenul ei si mi-a zis "Saluta-i pe ai tai".
Si eu i-am zis salut-o si tu pe mama ta.
Am facut cumva vreo gafa? Trebuia sa ii spun si eu la fel?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Este perfect așa cum ai zis.
Ar fi fost nepotrivit să zici și tu la fel, atâta timp cât persoana respectivă este decedată.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, ai zis bine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

I-ai spus sincer ce aveai de zis nu vad nimic greșit

Poate ca a sunat altfel dar stau si ma gândesc oare cum ar fi trebuit sa-i spui atunci? Sincer nu vad nimic greșit chiar nu vad ai fost sincer i-ai zis ce avea de zis nu ai gresit cu nimic

| Rowi76 a răspuns:

Nu. Eu zic ca ai facut bine specificand pe cine sa salute, doarrece aducerea in conversatie faptul ca nu mai are tata are fi ranit-o mai mult