| anonim_4396 a întrebat:

Uneori am senzatia ca traim degeaba in 2020... Inca exista specimene care judeca si discrimineaza oameni din fel si fel de motive, pe care nu mai stau sa le enumar pentru ca se cam stiu deja.
Dar am observat ca oamenii sunt discriminati daca sunt tineri. Din totdeauna e asa. Voi ati constientizat asta vreodata?
De exemplu, daca un om mai tanar (15-20 de ani) are o discutie cu unul mai batran (40-50 de ani) si cel tanar are dreptate, atunci din start i se spune ceva de genul "Hai gata/nu ma intereseaza/taci".
De ce nu vor astia batrani sa accepte ca si cei tineri au dreptate? Sunt multe situatii in care un om tanar spune adevarul si are perfecta dreptate, dar tot este contrazis de ala mai in varsta. Sau este intrerupt fix pentru ca are dreptate.
Eu vad chestia asta ca pe o discriminare. Sau ca pe o ierarhie imaginara pe care o au in cap batranii, ei fiind in varful ei. Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atata timp cat poti sustine cu argumente valide ce ai de zis nu te pune nimeni sa taci

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Sunt unii care fix asta fac. Nu le convine sa auda adevarul de la cineva mai tanar.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa taci...

XD

| Celcestietot a răspuns:

Stiu ce zici.