| anonima4all a întrebat:

Uneori simt k il vreau mereu aproape, sa ne iubim sa facem dragoste, dar mi-e teama sa nu raman insarcinata si de aceea uneori il resping... ce sa fac sa scap de teama asta si sa nu-l mai resping? niste sfaturi va rog!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foloseste metode contraceptive: prezervativ, sau faceti-va analizele (sifilis, HIV, hepatite) si apoi du-te la ginecolog sa-ti recomande contraceptive.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai spus ce era mai important, varsta ta. E bine sa ai peste 18 ani pentru a nu te expune pericolului de cancer de col, si pentru a evita sa mergi cu mami de mana la controlul ginecologic periodic.

kratos
| kratos a răspuns:

Foloseste metode de contraceptie si bucurati-va de fiecare clipa. Foloseste durex elite sau ultra thin sau classic pentru inceput si in timp poti folosi si jucarii sexuale sau sa faceti cine romantice sau sa alte nebunii. Eu zic ca cel mai bine este sa-ti iei inima in dinti sa cumperi un pachet de prezervative si sa va apucati de treaba. Ai grija sa-l folosesasca corect partenerul tau.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Hei draguto! nu exista prezervative anticonceptionale daca nu ar fi as mai zice da asa ce te tot plangi

| PauLa.M a răspuns:

Prezervative
daca nu i place cu prezervativ ia tu anticonceptionale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste anticonceptionale recomandate de medic.