| nuamabsolutnicioidee a întrebat:

Uneori vin cu telefonul la școală (nu știu dacă e legal sau nu, de obicei vin când am informatică, poate îmi trebuie), dar 2 băieți (sunt colegi cu mine în clasă) nu râd de mine, dar într-un fel nu le convine faptul că am Allview A10 Max straight face
Acei 2 colegi au Samsung din câte am observat. Nu înțeleg de ce lor nu le convine faptul ăsta sad

Ce aș putea să le zic? M-am săturat să tot aud chestiile astea

Răspuns Câştigător
| Monst a răspuns:

Nu conteaza ce tip de telefon ai atata timp cat este rezistent si te poate ajuta la ce ai nevoie de facut cu el nu este important ce zic altii. Ignorai fiindca sunt niste oameni slabi cu multe frustrari dupa parerea mea nu merita nici buna ziua.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dar 2 băieți (sunt colegi cu mine în clasă) nu râd de mine"

probabil or fi invidioși că al tău e vreo 3 sute și al lor costă 3 mii

| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi-le ca aia cu Samsung o au mica.

| Catrice a răspuns:

Regulamentul școlii zice dacă e legal sau nu.
Nu e de firma, nu e fiță, nu exiștihee hee

| Frank51 a răspuns:

Păi normal, cum să vi cu așa ceva la școală, ori Samsung ori iPhone, maxim un Huawei, dar sa fie ultimul model măcar.

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru Frank51):

Zic și eu ce a zis Monst : „Nu contează ce tip de telefon ai atâta timp cât este rezistent și te poate ajuta la ce ai nevoie de făcut cu el." Mie nici nu-mi pasă dacă are probleme sau nu...

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru Frank51):

Important e să ai un tel. pentru momentele în care ai nevoie de el

| Frank51 a răspuns (pentru nuamabsolutnicioidee):

Eu eram ironic și încă cred că întrebarea este pusă la mișto, altfel nu-mi explic. Dacă te simți ofensat de alții din chestii atât de minuscule ai probleme grave care pe viitor te vor afecta în mod negativ.

| Adrian5575 a răspuns:

Aia sunt copii figuranti invatati de mici cu lucruri scumpe si cu bani multi. Ei acum se lauda cu un telefon bun in fața ta, dar nu se gandesc ca nu au muncit ei pentru banii aia, ci parintii lor.

| Anuket a răspuns:

Ei și? Măcar ai și dacă te mulțumește asta contează. Om fi în 2021, dar încă mai sunt elevi de liceu care nu au telefon.

| DenqOO a răspuns:

In ce clasa esti :-)? Din ce se vede, pare foarte slab telefonasul.
Acum ideea e ca poate rad de tine ca nu vi cu telefonul zilnic la scoala, nu numai ca e foarte slab.
Nu trebuie sa le zici nimic. Spundu-le ceva o sa arate ca te irita si asa or sa continue sa rada de tine. Pur si simplu vezi-ti de treaba ta si nu ii baga in seama si asa vazand ca nu le dai curs mistourilor, se vor potolii.