| Henrypericolpublic a întrebat:

Unii oameni, precum si unii useri de pe acest site, spun ca acest coronavirus este o forma de manipulare.
Voi ce credeti si care e parerea voastra?
Mai bine ca presedintele Belarusului care spune ca dupa o sauna si o vodka trece virusul?
Sau ca Putin(presedintele Rusiei) care a zis pentru toti cei care intra in Rusia: Iti alegi 15 zile de carantina sau 5 ani de Pușcărie?
Argumentati de ce parere sunteti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia de o dau cu manipularea sunt niste tampiti si cam atat. Eu i as pune sa semneze pe propria raspundere ca in caz de imbolnavire sa nu ocupe un pat in spital si sa nu tina un medic ocupat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se tem toate tarile de virus, desi s-a recunoscut ca e periculos pentru batrani, mai ales cei care au si alte afectiuni.
Nu cred ca e o manipulare, e o epidemie din fericire usoara, dar pe care trebuie sa o oprim, ca sa nu ajungem intr-o criza si mai mare (sa nu mai avem loc in spitale, ne infectam toti, si mor toti batranii ori bolnavii senzibili (cu imunitate slabita, diabet, etc).
Imi place atitudinea lui Putin.

| gemeni6226 a răspuns:

Pina si saptamana trecuta am crezut ca e manipulare.Dar nu mai cred.Eu votez cu ceea ce a zis Putin.Nu mai e nici gluma nici manipulare.Trebuie sa se schimbe multe pe suprafata Pamintului ce nu sunt cum trebuie, eu aleg si mereu voi alege orice s-ar intampla si oricit m-ar combate cineva sa cred si sa nu ma indoiesc nici o clipa in credinta mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin e cel mai destept presedinte, cel mai smecher cu siguranta. Normal ca 15 zile in casa suna mai bine decat sa stai la colivie pentru 5 ani. Poate fi si o doza de manipulare dar epidemia este reala. Mass media baga panica in oamenii, sa stam pe TV sa ne uitam la ei cum povestesc. Aia cum tot merg la lucru? Ei nu pot fi loviti de virus? Cei de la antena zic: Stati in casa! Dar ei stau cate 3-4 intr-un studio de televiziune fara cameramani luati in calcul. De maine e izolare totala. Sa vedem ca fac primarii PNL, daca ajuta pe cei in carantina care sunt batrani si bolnavi si persoanele de peste 65 ani care nu au pe nimeni.

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o problema cu pnl iștii sau esti tu pesedist mahnit? Vezi ca esti cam prost