| Andrei200202 a întrebat:

Unii se cred inteligenți dacă spun că coronavirus nu există? De ce unii simt nevoie sa fie in anti-teza cu majoritatea?
Cei care sunt împotriva 5g, cei care sunt împotriva vaccinarii copiilor, îmi aduc aminte de cei care erau împotriva cardului de sănătate pentru că cuvântul "card" citit invers înseamnă...
Ce probleme au acești oameni? Asta înteleg ei prin vorba "Fii diferit de ceilalți"?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai cum ce probleme au acesti oameni? Sunt cam prosti asa unii, e foarte simplu, combinat cu nebunie adica aia cu cardul de sanatate. Nu e vorba ca-s diferiti, ei chiar se cred pe ei cand spun ce spun. Asta cu corona ca nu exista se refera cum ar veni ca e o inscenare pentru alte interes, cam acolo bat ei, insa se inseala, din contra, exista corona si da, pentru anumite interese, dar nu ca nu exista. Pica economie, si vin unii smecheri si cumpara firme si multe pe nimic, dupa aia cand isi revine treaba, raman cu ce au cumparat, asta e unul dintre interese.

De unde stia consiliu bancii mondiale in 2017 ca va fi pandemie mai devreme decat ne asteptam? Ca asa au zis public. E cam clar. Deci numai un om inconstient poate sustine ca, corona nu exista, mai ales ca au murit atatia oameni.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de educație in primul rand...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Măăăăă, tu nu vorbi de coronavirus aici măăăăăă, ca tata meu e frate cu spider-man si intr-o fractiune de secundă dau un telefon si vine unchiu si te leaga de teava de gaz cu capul in jos măăăăăăă.
Cand eram mic mama si tata meu m-au batut in cap si de aia vorbesc eu asa măăăăăă! ăăăăăăă... punct.

| Andrei200202 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Scuze ma ierti

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Andrei200202):

Stai linistit eu doar ma prosteam putin. Am inteles intrebarea postata de tine si sa stii ca sa ajuns in halul asta din cauza ca lumea e proasta la cap in general. In Romania coronaviurs nu prea are efect si asta pentru ca romanul nu se spala vezi asta si pe autobuz, la scoala, la spital, la tara, peste tot.
https://www.youtube.com/watch?v=tkWpgHKAczk

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cu s-au fara coronavirus (COVID19) in Romania viata e tot de rahat munca multa bani putini, casatorit si crescand copii lu altul, bataie de joc si mizerie la tot pasul etc. ai inseles unde bat.

Viata e de rahat.

| Andrei200202 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Da, dar chestia cu munca multa bani putin ține de tine, la fel si chestia căsătorit crescând copiii altuia.
Fii băiat deștept și nu ține lângă tine o coardă care să se culce cu alții ca pe urmă să i cresti copiii, cu gândul că sunt ai tăi. La primele faze cand vezi ca face figuri și își ia lumea n cap ii dai papucii.
La fel, fii băiat deștept si nu munci pentru un patron care îți dă 15 milioane pe lună, în România unde chiria e 1000 lei.
Adevărat că lipește bunul simț in societate.

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu conteaza ca e copilul altuia sau nu, pentru mine copii sunt toti, nu ma deranjeaza, aici este vorba de prostie la general.
Aia cu munca multa si bani putini nu prea tine de tine, natura te-a dotat cu o inteligenta, mecanism psihic, motivational si le folosesti, le ai sau nu le ai.
Nu exista om care sa poata si sa nu fi profitat de asta. Daca ai salariu mic, il ai ca asta e nivelul omului, nu a putut mai mult, daca putea stia din scoala, simtea, si facea ca atare. Nu poate fi mai destept decat e, ca e prost, ca nu e, asta e, nu vina omului.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Deci omul nu se poate schimba?

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

La maturitate foarte greu, doar in copilarie pana-l formezi, ce modele vede in familie, de asta depinde mult cum va iesi, dar si asta partial in limita geneticii!

E o iluzie sa credem asta adica ca la maturitate omul se mai schimba daca deja matur e nasol, decat in putine cazuri, chiar daca incearca, nu tine mult, ca asta ii e felul. Si aia care bat femeile, se jura ca nu ca nu, o perioada se abtin si apoi iar o ia.

De ce crezi ca marea majoritate infractori recidiveaza? Iti zice in parnaie ca regreta, ca daca e, nu ar mai face ce a facut, ca a ajuns in parnaie, dar real vor face la fel. Constient saracu chiar ar vrea, dar nu poate, emotii si pulsiuni negre il vor conduce pe acelasi drum.
Aia care nu mai recidiveaza, da, inseamna ca au comis-o din greseala si nu a stat in felul lor de a fi, dar fie din nevoie mare, fie din curiozitate s-au jucat.

Si in relatii nu sti? "Credeam ca se schimba", naivitate. Ori acceptam omu ala cum e, ori adios, si ca dovada ca faptele arata ca nu se schimba, tot naravul, caracterul, felul ala de a fi il au, ca de aia si se ajunge la "credeam ca.", ca au observat ca nu s-a intamplat asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece COVID19 este doar cu putin mai diferit ca gripa comuna -> care de asemenea poate fi fatala anumitor persoane. Anual doar in SUA mii de oameni mor in urma gripei comune.

Dar faza cu cardul e bestiala, nu am realizat pana acum laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, eu am auzit aia cu cardul, sunt fanatici religiosi schizofrenici are vad in tot felul de chestii, nasoleli, cu necuratul si altele, ca asa-s astia, li se pare ca aia, ca ailalta.
Plus ca sunt multi rai carora nu le convine masuri mai restrictive de verificare a identitatii, si gasesc motive sa se opuna, sa zica ca e rau, ca oamenii sa zica in masa nu, e si asta o tactica.

Si au atacat chestia cu necuratu, ca stie ca oamenii-s f sensibili la religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cu cardul nici nu o stiam, ce sunt astea, teorii ale conspiratiei? rolling on the floor