| Elena9328 a întrebat:

Urgent! Buna ziua!
Părinții mei divorțează.
Mama îmi cere buletinul habar n-am pentru ce.
Menționez ca am 23 de ani.
Ma afectează pe mine cu ceva?
Sau care e treaba?
Nu înțeleg nimic.

7 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Nu trebuie sa il dai. E documentul tau personal. Daca nu iti da un motiv bun (desi nu vad unul ) nu trebuie dat asa ca pe acadele.

| SilentRain a răspuns:

Sigur ai 23 de ani? Dacă ești majora nu are cu ce sa te afecteze divorțul, adică nu trebuie sa alegi la cine stai, mama sau tata
E buletinul tau, e problema ta dacă îl dai sau nu, întreab-o și de ce îl vrea

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să dai buletinul, asta dacă nu vrei să ai probleme.
Află pentru ce are nevoie de el.

| Elena9328 explică (pentru SilentRain):

Nu spune motivul. I am explicat sa vorbească cu avocata aia, dar ea susține ca trebuie buletinul. Nu stiu pentru ce. Am zis sa întreb, ca poate chiar o trebui chiar de ești major.

| SilentRain a răspuns (pentru Elena9328):

Probabil vrea să pună ceva pe numele tau, că după divorț se face o partajare intre soții
Discută cu mama ta ea știe mai bine, eu doar îmi dau cu presupusul

| Elena9328 explică (pentru SilentRain):

N are ce pune, nu înțelege
Sa aștepte sa vin in tara?

| SilentRain a răspuns (pentru Elena9328):

De ce mă întrebi pe mine? Eu sunt doar o persoana anonima care doar spune ce crede, nu cunosc toată situația
Eu zic să porți o discuție cu mama ta