| GeorgeH17 a întrebat:

URGENT!
Dau funda pentru un raspuns cu argumente!
Imi trebuie rapid! Chiar nu am nici o ideee. Cred ca e o capcana de a pus baba aia acolo!

Imagineaza-ti ca afara este o furtuna devastatoare, tu esti la volanul unei masini si ai doar un loc disponibil langa tine.

La un moment dat treci prin dreptul unei statii unde se gasesc 3 persoane :

- Persoana iubita, pe care ai asteptat-o toata viata sa apara

- O persoana batrana care este pe cale sa moara si are nevoie urgenta sa fie dusa la spital

- Cel mai bun prieten caruia ii esti dator pentru ca ti-a salvat viata cu putin timp in urma

Pe cine alegi?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai da, ar trebui sa alegi baba, pentru ca este vorba e sanatate si nu de prietenie/datorie. Restul ar trebui sa inteleaga.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Prima variantă, fără nici un dubiu sau moment de gândire.

| OldSoul a răspuns:

Iau baba si pentru cei 2 chem un taxilaughing

| AirănMeidăn a răspuns:

nu iau pe nimeni, sunt prea grasa si ocup ambele locuri

| MskDesign a răspuns:

Pe nici unul.Sunt ateu si nu cred in povesti big grin

| tadina125 a răspuns:

Ii inghesui pe toti

| Calugar_Cristina_1999 a răspuns:

Iubirea față de o persoană străină poate apărea și dispărea. Prietenii, mai ales cel mai bun prieten, ți-a fost alături mereu, în orice situație. Prietenia durează pentru întreaga viață, iar el poate fi considerat o parte din familia ta. După mine, ar trebui să-l alegi pe prietenul tău cel mai bun. Nu merge pe principiul? „Ochi pentru ochi și dinte pentru dinte", adică dacă el ți-a salvat viața, tu trebuie să i-o salvezi și pe a lui. happy