| DarkBlood32 a întrebat:

Urgent! worried Acum cateva minute am vrut sa raspund la o intrebare de pe TPU. Am scris acolo raspunsul si am dat click pe "Raspunde" si surpriza... crying se facuse tot acel chenar,se facuse tot-tot portocaliu si scria ceva foarte diabolic ca acel chenar se umpluse de portocaliu si scria cu alb cum v-am zis,ceva foarte diabolic. crying Adica in engleza, si la sfarsit scria "God bless" si nu stiu ce inseamna. Am dat repede pe Google si am plecat afara pentru 2 minute,si ce credeti? Nu mai era pe Google,pagina de pornire ci era tot ecranul alb si scria cu scris negru cu umbre rosii "Te iubesc". M-am speriat foarte tare dar nu am facut nimic si sunt singura acasa si nu a avut cine sa scrie pe PC-ul meu "te iubesc". In lista de mess nu am pe nimeni ca prieten si nu cred ca mi-a facut cineva vreun hack. Eu chiar nu mint! crying worried Daca nu ma credeti este treaba voastra dar chiar asa mi s-a intamplat. Casa in care stau eu nu a fost niciodata sfintita si cimitirul este chiar aproape. Acum sunt foarte speriata si nu stiu ce sa fac. sad

Voua vi s-a intamplat chestii din astea?

Intr-o zi, acum 2 ani, cand mi-a murit pisica avea zgarda legata la gat si m-am hotarat sa nu i-o dau jos crezand ca-i va purta noroc. Am fost sa o ingrop cu tot cu zgarda si am ingropat-o la o adancime de 1 metru si cativa cm. Era dupa-amiaza, se facu seara si la ora 9 trebuia sa adorm. Apoi m-am trezit pe la 3 noaptea ca trebuia sa fac pipi si am mers in baie si am aprins lumina. Si ce credeti ca s-a intamplat? sad Am gasit pisica vie in cada,era chiar ea! Eu in dupa-amiaza aia o ingropasem si nu stiu ce cauta in cada vie. crying(((((( Cand o ingropasem era moarta. Eu stau la bloc la etaj si pisicile n-au cum sa vina in casa dar eu mi-am vazut chiar pisica mea! Avea acea zgarda la gat in culorile curcubeului! Si scria numele ei pe ea,pe zgarda. Era sa fac stop-cardiac. Am tipat in gura mare si eram singura acasa. Am iesit din bloc si mi-am vazut o prietena de-a mea. I-am povestit,plangand, ei nu-i venea sa creada si ca s-o conving am chemat-o in bloc dar mie,de frica nu m-am dus in camera si eram la parter,pe coridor impreuna cu ea. Apoi tot mai vorbeam ce mi s-a intamplat dar pana la urma m-a crezut ca eu plangeam. Si dintr-o data iar mi-am vazut pisica,vie cu zgarda pe ea venind spre noi,iar noi am fugit de am "mancat" pamantul afara din bloc. Noi doua am inceput sa plangem. Parintii ei si ai mei erau plecati la o petrecere. Din greseala noi am lasat usa de la bloc deschisa si a iesit pisica aia a mea dupa noi si miorlaia. Avea o privire diabolica si nu mai stiam ce sa facem si am luat-o la fuga in parc apoi pisica aia a mea nu a mai a venit dupa noi si bine ca in parc mai erau cativa baieti si fete fumand, jucandu-se etc. ca daca eram noi 2 singure ne era frica. Noi 2 am ramas in parc pana se luminase, se facu ora 5 si noi inca mai eram in parc ca la ora 4 jumate plecase baietii si fetele din parc si se luminase... ca era vara prin iulie 2010. Noi 2 aveam telefoanele in buzunar ca la 3 cand trebuia sa plec din bloc mi-am luat in fuga telefonul si ea il avea si ne sunase pe amandoua parintii sa ne intrebe unde suntem ca ei erau acasahee hee iar noi doua le-am povestit tot ce mi s-a intamplat. Apoi ea a plecat in camera ei si eu la fel si statem in acelasi bloc. Si, iar mi-am vazut pisica in fata blocului pe la ora 9 si am chemat-o repede pe mama si apoi tata a omorat pisica si m-am mutat din blocul ala.
Acum simt ca mi se face pielea de gaina. A fost o trauma.

Deci,ce intamplari din astea vi s-a intamplat? va rog sa ma credeti, tot ce am scris mai sus este totul real ca doar nu v-as fi mintiti ca eu nu mint niciodata. Si sper ca ati citit pana la capat.

10 răspunsuri:
| April27 a răspuns:

La mine a fost altfel.

Eram in apartamentul nou in care locuiam de la Sibiu cu blocul abia construit.
Intr-o zi cand am venit de la scoala ma uitam la TV si apoi mi s-a facut rau ca si cand lesinam apoi cineva a sunat la usa.M-am dus, m-am uitat ...nimeni...dar lumina cu senzori de pe hol era deschisa desi nimeni nu era.Stateam langa usa.Cineva tot batea si suna. Apoi speriata am plecat in camera mea si din bucatarie s-a auzit ca si gand s-ar fi spart ceva.Mi se facuse pielea de gaina si eram singura acasa.Am incercat sa ma linistesc si m-am dus sa stau in pat pentru ca ma simteam ff rau.Cand am inchis ochi am simtit o umbra neagra ce a trecut prin fata mea.De frica, ca sa nu ma mai gandesc la asta am deschis o tv si am sunat o prietena.Peste mai multe zile sora mea a ramas incuiata in camera ei dar ne-am mutat de acolo si am scapat.Dar inca aud sunete ciudate cand sunt singura.

| DarkBlood32 explică:

Pai nu mai stiu ce scria ca am uitat. sad Dar exista spirit in computer?

| DarkBlood32 explică:

Neee oh go on
dar sa stii ca pe 20 iulie am stat toata noaptea pe pc dar am facut o pauza adica nu l-am stins ci am iesit afara pentru cateva minute sa ma plimb pe strada si la intersectie am vazut niste iele imbracate in rochie de mireasa si dansau in hora, mi-au strigat numele de vreo 3 ori apoi mi-am facut cruce cu limba(cum stiu eu) si au disparut! mentionez ca era ora 00:30. worried crying

| DarkBlood32 explică:

Dar eu ma uit la ceas mai mereu la ore d-astea fixe. de exemplu 12:00, 12:00 straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TPU probabil nu suporta fata lui Biber tongue

| wforweirdo a răspuns:

Poţi să îţi tot sfinţeşti casa, cât vrei, că nu rezolvi nimic. Eu nu cred în dumnezei, fantome, satane, strigoi, moşi crăciuni, şi nu am păţit niciodată chestii de genul ăsta.
Treaba cu pisica am mai auzit-o, nu ştiu unde, dar am mai auzit-o.
Mă plictiseşti.

| DarkBlood32 explică (pentru wforweirdo):

Scuze ca te plictisesc. happy

| Mooonsure a răspuns:

Sfinte Sisoie, mi s-a intamplat un lucru asemanator cand aveam 12 ani. Sa iti povestesc: aveam un hamster de aproximativ cateva luni, era unul micut, alb cu ochii rosiatici.Totul a inceput cand in noaptea de 27 august, eram in patul din camera mea, ma uitam la tv. Era vreo 11-12 noaptea,parintii si fratiorul,mic pe atunci in cealalta camera. M-am ridicat din pat sa ma duc pana la ei,sincer,motivul nu-l mai tin minte, inainte sa ies din camera, m-am uitat la el, era in cusca lui, bine. Dupa ce am pierdut vreo 30 min in camera parintilor,am revenit,el era pe burta. Am inceput sa plang,m-am dus imediat la parinti in camera, le-am arat hamsterul, si tata mi-a zis ca astea au fost zilele lui. Nu stiu daca in seara aia am mai dormit, ma gandeam numai la el, il aveam doar de 2 luni si a si murit. A doua zi am plecat la bunici,pe el lasandu-l intr-o cutie,la bucatarie,urmand ca bunica cealalta sa vina sa il "ingroape", de unde? Mie mi-a zis ca il ingroapa, dar de fapt ea l-a aruncat in primul gunoi ce i-a iesit in drum.
Noi am plecat intr-o sambata, el murit vineri. Si urma ca duminica sa ne intoarcem de la tara.
A venit si ziua plecarii de la tara, era 10 dimineata, fratele meu mai mic inca dormea, si urma ca peste aprox. cateva minute sa plecam. Vreau sa spun ca bunica statea la aproximativ 10 kg de oras. Am urcat in masina. ajunsi in parcare,undeva in dreapta,la roata din dreapta era chiar Hamsty,hamsterul meu. Il calcasem cu mult timp in urma,erau doar ramasite.
Dupa ce ca uitasem cat de cat de el,ma bufnise plasul. Ajunsi in casa,cutia era tot acolo,cand am deschis-o era el,viu.
Tatal meu a suferit un atac de panica,si mama a inceput sa planga isteric,eu eram ceva gen tongueOKERFACE iar fratele meu,saracul nu stia ce se intampla. L-am luat si l-am dus din nou la targul de unde l-am luat, le-am zis ca il dam fara sa mai luam bani.
Dupa un an, mi-am luat un alt hamster, unul care semana cu Hamsty...
To be Continued.
daca vrei continuarea, baga id: noname1igy2

e din ce in ce mai groaznic. :*

| DarkBlood32 explică (pentru Mooonsure):

Hai zi-mi continuarea ca mie mi s-a stricat mess-ul dar id-ul meu merge...te rog spune-mi aici. plz crying

| Mooonsure a răspuns (pentru DarkBlood32):

Pai,dupa vreo 2 zile a inceput s-a cam raoda tot din casa, si mama s-a hotarat sa il dam unei verisoare. M-am rugat de ea sa-l patram dar inevitabilul s-a produs.Intr-o dimineata de joi, cand sa plec la scoala, mama l-a luat si l-a dus undeva in fundul orasului, la verisoara care n-o suport.
Am plans, dar nu la fel de mult ca la primul.Au trecut vreo 2 zile si m-am gandit sa ma duc sa-l vad. Ajunsa in curtea casei ei,am deschis poarta si cand am dat sa intru in casa,era chiar el,in coltul geamului. Parca imi zambea, m-am dus in casa, var`mea statea in fundul patului, speriata! Am intrebat-o ce are, si a zis sa iau animalul asta de aici si sa plec!
Mi-am dat seama ca se reincarnase.
M-am dus cu el acasa, si l-am omorat.
L-am ingropat la 3 m sub pamant. Acum vreo luna l-am dezgropat, si acum este cu blana si cu piele. Atat. BTW-ne-am mutat la bunica, am facut casa, acum am numai pisici acasa!