| monicaaa17 a întrebat:

V-a făcut vreun film sa plângeți? Dar vreo melodie?
Ce lucruri va fac de obicei sa plângeți?

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu neaparat sa plang, dar sa fiu miscat de situatia in care sunt prezentate personajele. La fel, melodiile ma misca, nu as avea de ce sa plang.

| SilentRain a răspuns:

Eu fac filmele sa plângă
Ceapa, nenorocita de ceapă

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Și pe mine ceapa...de aceea prefer să o curăț afară. laughing Dacă nu, momentul perfect pentru amintiri triste.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Toyland (2007)
Immortal Technique - You never know
Prefer să evit lucrurile care mă fac să plâng.

| gemeni6226 a răspuns:

De obicei nu pling, sunt foarte calita.In schimb tin minte exact ca plingeam foarte rau pe la varsta de 15 ani dupa vizionarea filmului Romeo si Julieta in regia lui Franco Zefirelli.Nu cred ca exista o ecranizare mai perfecta a tragediei lui Shakespeare decat a lui Zefirelli. Ultima oara ceea ce m-a miscat profund este aceasta piesa:https://www.youtube.com/watch?v=tTTd5sD0NnM
anul trecut prin octombrie sau noiembrie cand am revenit pe TPU am postat aceasta piesa si am fost foarte jignita pentru ea de un user a carui nume nu dau acum aici dar chiar e foarte urit cand cineva iti calca in picioare sentimentele sfinte iar eu am avut sentimente sfinte pentru niste copii care nu le-a fost dat sa traiasca in cele mai bune conditii, dar si mult foarte mult drag cum s-au putut bucura de cadourile de craciun.Si cum si eu am stiut la un moment dat in viata ce inseamna sa nu ai nimic si sa traiesti din 400 lei pe luna m-a miscat profund, si da in sfarsit a iesit soarele si pe strada mea(titlul piesei este:e soare si pe strada ta).Nu azi nu ieri dar de vreo 3 ani de zile.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am reascultat piesa, nu nimic nu ma poate misca mai mult decat aceasta piesa, atit melodia cit si versurile si imaginile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul More than Blue din 2009. Asa film coreean nu am mai vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auleu și încă câte
Cam toate lucrurile mă fac să plâng care au un impact emoțional câtuși de mic laughing