| TheStrategist a întrebat:

V-ați gândit vreodată să vă faceți propria sală acasă?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar piscina are prioritate.

| wildthing a răspuns:

Da, dar ca sa ai tot ce trebuie, cum vezi prin filme ca au aia de pe la Hollywood, iti trebuie foarte multi bani...altfel, te limitezi la vreo banca improvizata, o haltera pe care ai facut-o tu sudand niste flanse pe o bara...iar bara de batut covoare o folosesti pentru tractiuni.winking

| TheStrategist explică (pentru wildthing):

Poate fi destul de ieftin să îți faci o sală acasă, dar trebuie să iei doar ce e necesar, să nu dai banii pe ceva care nu e atât de folositor pentru tine. Eu de exemplu nu am nevoie de bandă de alergat pentru că îmi place să alerg dimineața în parc.

| Darkmagic a răspuns:

M-am gandit, si am si facut. In basement.
O idee proasta, si niste bani pierduti din care am recuperat putini.
De ce?
Pentru ca motivatia iti este data SI de iesitul din casa si mersul pana la o sala publica sau privata unde gasesti zi si noapte multi oameni. Performantele celor din jur te antreneaza si pe tine la treaba, te imping...
Te asigur ca altfel e cand ai cu cine sa tragi, sa discuti si sa bei o L-Carnitine, si cu totul altceva cand cobori singur in sala ta, si tragi ca un nebun o ora de helcometru, uitandu-te la tv.