| Hammurabi a întrebat:

V-ați întrebat vreodată oare de ce majoritatea cântăreților (în special cei de rock, hard, metal, heavy, etc) se crăcănează atunci când cântă?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt posedati de diavol? asta e un fel de semn de supunere

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Pe bune?
Îi pune dracu' să se crăcăneze? laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Sunt iluminati si asa primesc puterea diavolului sa cante daca fac acele gesturi

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Există diavoli?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

In imaginatia unora da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu pice pe jos.

| Drimmero a răspuns:

Daca scapa una d-aia nesimtita in momentele alea, pantalonii de piele amplifica sunetul si chiar o sa iasa una hard venita de la strabuni prin incantatii.

Nu mi-am pus niciodata intrebarea asta, nu prea am urmarit astfel de manifestatii ca sa fiu sincer/

| sofisis a răspuns:

Pentru ca denota un soi de agresivitate cumva. Ar fi cam ciudat sa cante heavy metal si sa se bataie de un picior pe altul sau sa se ridice pe varfuri sau sa faca piruete...

| Plato a răspuns:

Poarta pantaloni de piele, n-au aerisire.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Pentru ca acest tip de muzica este asociat cu sexualitatea, puterea, energia ''alfa'', revolta, pasiunea, libertatea si in special barbatii solisti care canta vor sa induca publicului faptul ca prin evidentierea ostentativa a pelvisului (de aia se ''cracaneaza''), ei transmit niste semnale subliminale sexuale care au legatura cu ideea de putere, dominare. Este in regim de ''haita'' tot ce se intampla pe la concertele live mai heavy de rock. happy

| gogu220 a răspuns:

Au senzația că dacă au plete și ragnesc sunt diferiți și atunci când dau din cap ar cădea în vai steaua lor dacă nu ar sta crăcănați.

| EcceHomo a răspuns:

Energia trebuie să circule liber între chakre.Din chakra rădăcină își ia curajul, încrederea, așadar trebuie să o țină activă.Tot ce vezi pe scenă nu sunt crăcănături, ci posturi hatha yoga.

| ThyDoom a răspuns:

Ascult aceste genuri. Dar nu mi-am pus niciodată această întrebare. Dar nu cred că toți se crăcănează, poate ăia mai în vârstă. Nu-i mai țin picioarele.

| Arakiss a răspuns:

Isi activeaza SVADHISTHANA CHAKRA – Chakra Sexualitatii si Creativitatii.

| Hammurabi explică (pentru Arakiss):

Păi și ăștia de muzică populară de ce nu-și activează nimic?

| Hammurabi explică (pentru Arakiss):

Aș vrea să văd pe unul cântând muzică populară crăcănat. laughing