| anonim_4396 a întrebat:

V-ati multumi cu o viata la sat si un salariu de 2000 de lei, toata viata?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine muncitor intr-o fabrica de metale macaragist si 2000€ pe luna... oferta valabila in Spania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Chiar as vrea mai multe de la viata

| SilentRain a răspuns:

Da,cred că la sat se trăiește mult mai lejer
Mai ai o grădină, o rosie, un cartof
Poți să crești și rate /găinii

| SG1995 a răspuns:

Locuiesc la țară. Deci, pot spune că sunt cunoștință în cauză. Pentru un individ singur, 500€ sunt mai mult ca suficient pentru supraviețuire la sat. Când salariul minim e undeva între 250 - 300€. Acu depinde, dacă e familie 3 - 5 persoane în gospodărie, e destul de puțin. Totuși vorba cuiva mai sus, având animale e o sumă decentă.

| CIaudiu a răspuns:

NU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In nici un caz!

| Psihiatrie a răspuns:

Salariu ala sa il ai tu nu eu.