| RAY a întrebat:

V-ati parasit vreodata familia pentru a merge in strainatate? cum a fost? credeti ca este un lucru bun a merge in alta tara find singur si fara familie doar părinti? ce te faci daca esti o persoana mai emotionala si isi este greu sa faci acest pas?

va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Nu. și nici nu as face asta. Sunt o plângăcioasă.

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am fost pentru putin timp,, nu e cea mai ok alternativa, dar asta e situatia.
Nu poti sta cu parintii la nesfarsit, insa nici sa fii singur intre straini.

| T0T a răspuns:

Nu am făcut și nu aș vrea să fac asta.

| RAY explică (pentru T0T):

De ce nu ai face asta?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Pentru că pentru mine pe primul loc e familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti mai "emotional" stai ca un papa lapte sub fusta mamei pana la 50 de ani si mori de foame impreuna cu ea. Vorbesc in general, nu de tine.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai si tu dreptatea ta, o viata ai trebuie sa evoluzi ca individ

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am plecat nicăieri fără unul din membrii familiei
În schimb am fost ''părăsită'' mult timp de mama cu perioade scurte în care se întorcea acasă, am fost sensibilă și am plâns mult, am suferit, a făcut-o pentru mine totuși, pentru a-mi asigura un trai mai bun, ea a fost puternică emoțional și a rezistat tentației de a veni acasă, cu toate că aș fi preferat ceva de mijloc, dar ce a fost, a fost, încerc să îngrop această frustrare care mă bântuie.

| Elide a răspuns:

Când te gândești că ai mai multe șanse între.o alta tara sa faci ceva decât în Romania..eu sunt de părere că țara noastră.i chiar frumoasa dar oamenii o strica și mi.ar fi greu pentru familie deoarece mă gândesc că nu vor mai fi lângă mine peste câțiva zeci de ani și probabil îmi voi dori sa dau timpul înapoi să petrec cat mai mult timp cu ei, chiar este adevărat că părinții sunt icoanele noastre vii!

| iDarkness a răspuns:

Daca provii dintr-o familie saraca iar saracie te impinge, atunci treci peste si fa bani. Parerea mea.

| RAY explică (pentru iDarkness):

Nu chiar saraca, adica ma descurc cat de cat in Romania

| Dan193 a răspuns:

Da, cu toate ca eram cu prietenii, dorul de casa rupe inima. Mai mult ca atat pe toate posturile radio de vreo cateva ori pe zi canta "see u again - wiz khalifa" sau "avicii - hey brother". Asa ca nu aveam cum sa nu ma gandesc.