| anonim_4396 a întrebat:

V-ati pierdut vreodata increderea in cineva? Si daca da, cum va recastigat-o? Ati mai dat sanse?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FreddieM a răspuns:

De obicei cu cat e mai apropiata persoana si cu cat o pretuiesti mai mult, cu atat suntem mai afectati dar si dispusi sa iertam. In cazul meu iert mereu chiar daca nu se schimba mare lucru.
Consider ca nu conteaza ce valori au ceilalti, chiar daca gresesc, important e cum ma comport eu in situatii critice sau dificile, nu ar avea rost sa ma cobor pe scara valorilor umane indiferent de testele la care sunt supus. In afara de iertare, fac uz masiv de rabdare, echilibru si intelegere. Nu costa nimic, e la indemana tuturor si aduce enorme beneficii imaginii si starii de constientza a utilizatorului. Incercati si voi, veti descoperi o alta lume. MAI BUNA, cu siguranta. Pace tuturor.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In fosta si nu i-am dat alta sansa. A incercat sa recastige increderea dar nu a reusit

| Eteda a răspuns (pentru mgtow):

Ce s-a intamplat?

| mgtow a răspuns (pentru Eteda):

Ma inselat

| danbnz a răspuns:

Da.
Nu a recastigat nimic.
Nu.

| RAY a răspuns:

Da,toata lumea dezamageste,asta e prima invatatura a vieti,nu au ce recastiga, tu trebuie sa alegi sa accepti asta sau sa fi antisocial,nu exista oameni sinceri,de incredere doar ipocriti, falsi, mincinosi, tradatori, asa suntem cu toti si eu si tu si noi toti

| Freya1 a răspuns:

Mi-am pierdut increderea in multe persoane si nu mi-am recapatato niciodata.Singurul lucru pe care pot sa il fac e sa incerc sa nu stresez omul cu acuzații daca tot sunt de acord sa iert dar in acelaș timp sa fie precauta.

| Celcestietot a răspuns:

Am pierdut-o si ghici ce... nu mi-a recastigat-o! Unhappy ending, se mai intampla.

| Andreeush a răspuns:

Depinde cât de apropiată sunt de acea persoană.

| CleanHeart a răspuns:

Da, am fost dezamagita de multe persoane dar si eu am dezamagit la randul meu, nu suntem perfecti, de recastigat nu se mai poate vorbi fiindca o singura data se pierde increderea si inapoi nu mai are cum sa apara dar daca tu ca om mai vrei sa-i dai sanse omului respectiv, zic in general, atunci e alta treaba, nu mai are legatura cu increderea ce nu se mai poate recupera si cu bunatatea ta, o farfurie daca o spargi nu cred ca incerci sa o lipesti la loc si din contra o arunci si iti cumperi alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Nu a mai fost cazul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Da.
2.Nu a reuşit.
3.Nu.

| Andra9pk a răspuns:

Daa de multe ori?
Dar eu sunt mai a naibii de fel si nu acord o a doua sansa cuiva.
M-ai facut sa nu mai am incredere in tine? la revedere. laughing la mine nici nu se pune problema de recastigare a increderii.

| Eteda a răspuns (pentru Andra9pk):

Unde e limita ta, gen daca te inseala iubitul clar nu l mai ierti, dar daca totusi te minte, si n ar fi ceva grav. ai ierta asta?

| Andra9pk a răspuns (pentru Eteda):

Nu iert nici minciuna,nici inselatul.
Cer intotdeauna ceea ce eu stiu sigur ca pot oferi la randul meu.
Iti ofer incredere,astept incredere,ofer fidelitate, astept fidelitate si asa mai departe.
Am fost mintita de catre iubit si nu am iertat asta. Pentru ca sunt o fire deschisa, putea vorbi cu mine. Nu judec, nu critic si nu scot ochii asa ca nu avea motiv sa ma minta.
Majoritate oamenilor profita de cei care iarta.le dai a doua sansa, dar ei fac acelasi lucru ..nu se schimba. In momentul in care te-a inselat si ai iertat, clar gandeste :"uite ma fraiera ma iarta. O sa ma ierte de fiecare data".
Eu sunt asa pentru ca ma iubesc prea mult laughing si nu accept sa isi bata cineva joc de mine sau sa profite de bunatatea mea. Sunt buna doar cu cine merita cu adevarat. Pt restul sunt cea mai mare scorpie si crede-ma ca e mult mai bine asa. E mai neplacut sa fi luat de fraier.

| Eteda a răspuns (pentru Andra9pk):

Ai dreptate