| anonim_4396 a întrebat:

V-ați putea da seama dacă o persoană copilăroasă și fără prea multă experiență de viață se preface a fi matură, sobră și experimentată?
După ce ați dibui-o?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Păi, din punctul meu de vedere e cam împosibil așa ceva.
A te preface, înseamnă a mima că faci un lucru (pe care știi să-l faci) dar fără să-l faci.
Dacă e un lucru pe care nu știi să-l faci, cum ai putea să te prefaci că știi să-l faci?
De exemplu, te poți preface că plângi, dar tu să nu plângi.
Te poți preface că ești supărat, dar tu să nu fi.
Te poí preface că tai un măr cu cuțitul, dar tu să nu-l tai. Etc.

Dar cum te-ai putea preface că mergi pe bicicletă, dacă tu nu știi să mergi pe bicicletă?
Cum te-ai putea preface că ești talentat la vioară, când tu n-ai habar de muzică?
Deci, cum te-ai putea preface că ai experiență, dacă tu ești neexperimentat? laughing
Cum te-ai putea preface că ești matur, când tu gândești ca un copil?

Deci, chestia asta merge doar într-o singură direcție. De la superior spre inferior.
Dacă ești o persoană matură, sobră și experimentată, te poți preface că ești copilăroasă și fără prea multă experiență.
Dar invers, nu cred că merge.
După logica mea.

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As dibui-o dupa ce as incerca sa vorbesc cu el de la egal, si as vedea ca e ramas prin clasa a 5-a cu experienta de viata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Intuiția.

| Emma30555 a răspuns:

Da, cred ca da. Maturitatea si experienta nu se poate simula, trebuie sa le ai in realitate. Despre maturitate si experienta unui om iti dai seama din discutiile purtate, din comportament, din felul cum reactioneaza, cineva care are o expetienta mai mare isi da seama. Eu de exemplu sa zicem ca frecventez viata de noapte, baruri, concerte, mi as da seama din discutii daca cineva frecventeaza sau nu, daca minte apoi imi dau seama imi scade tot respectul, mi s ar parea penibila situatia.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da. Pai pentru ca nu ar avea un comportament natural. Te tradezi la anumite gesturi. Cineva care vrea sa para cumva anume nu poate imita la infinit genul ăla de comportament.

| 1997onur a răspuns:

Sunt matur-_-

| haileewatson a răspuns:

Efectiv ai o obsesie cu "colegul" asta al tau si comportamentul sau. Iesi si tu putin afara si priveste cerul... jesus christ

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

Nu am specificat în nicio frază din întrebare că ar fi vorba despre vreun coleg. straight face

Care e problema ta până la urmă?
Ce anume nu îți convine?
Dacă nu îți plac întrebările mele și contextul lor, nu le mai citii.

Încă ceva: atâta timp cât respect regulamentul forumului și pe ceilalți utilizatori, pot posta ce întrebări doresc.

| haileewatson a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca oricine isi da seama ca e vorba despre acelasi context ca in intrebarile precedente - despre acea persoana copilaroasa care dintr-o data a devenit prea matura pentru gustul tau laughing)

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

Asta ii spuneam și eu dar fata sa supărat, unii cred că doar de ziua lor ies afara din casa laughing
E o tipă foarte Smart dar își consumă viața pe TPU și în singuratate, gen cum era Ray dar el se srradauie, lupta sa se integreze, să își facă iubita, sa fie normal.
Are multe obsesii nu doar asta
Și oricum ar cam fi timpul să îți pui și tu o poza cu tine nu cu altele, sunt sigur că vom vedea ceva frumos, don't be sihee hee

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Shy* TPU prezintă devieri comportamentale, de 3 ori am modificat și degeaba laughing
Mergeți sogorilor la ștrand nu mai stați pe camera ca boomeri big grin o viață avem și o gaura in... laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Un om înțelept se poate preface că este mai puțin pregătit. Însă de păcălit cum că te dai a fi ceea ce nu ești o vei face doar cu aceia care sunt la același nivel intelectual cu al tău.