| T0T a întrebat:

Va considerati niste oameni fericiti?

Răspuns Câştigător
| Anonima0000000000 a răspuns:

M-ai inteles gresit, bro laughing
Scopul meu nu e sa castig, scopul meu e sa ajut asa cat pot si cat imi permite timpul.

32 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In linii mari DA, poate multumit ar fi mai aproape de adevar.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, deloc. Lipsa fiinţei iubite îşi face simţită prezenţa. Tu eşti fericit?

| Musique a răspuns:

Nu, dar nu mă plâng.

| T0T explică (pentru Musique):

E bine ca esti puternica.

| OnuOnulică a răspuns:

Se poate spune si asa, intr-un fel da.

| T0T explică (pentru OnuOnulică):

Ah, mai tu Onulica iar vrei sa mi iei campionu' si azi laughing Mie unul mi-e somn te las pe tine...

| T0T explică (pentru Anonima0000000000):

Mi-ai dat "perversa". Bine asa bro!

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

M-ai inteles gresit, bro laughing
Scopul meu nu e sa castig, scopul meu e sa ajut asa cat pot si cat imi permite timpul.

| T0T explică:

Probabil unii dintre noi sunt uituci sau nu iau in considerare pur si simplu anumite vorbe.

| AirănMeidăn a răspuns:

Uneori da, uneori nu.

| T0T explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Sincer, ma bucur happy Sper sa ramai asa pentru tot restul vietii.

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

Moorlaughing

| T0T explică (pentru Anonima0000000000):

Tu te consideri fericita? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In anumite aspecte, da, in altele nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa spui(la ce te referi) atunci cand utilizezi cuvantul ''F E R I C I T''

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Pai la ce ma pot referi? Ma refer la acea stare, daca este prezenta in general la voi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Poti sa spui de exemplu ca esti fericit pentru ca:
- ai un acoperis de-a suprae capului ( o locuinta )-pentru ca milioane de oameni in ziua de azi locuiesc pe strazi
-esti fericit ca ai ''painea cea de toate zilele'' pentru ca la fel de multi oameni nu doar ca nu au o locuinta dar de multe ori adorm cu stomacul gol...
-poti sa spui ca esti ''fericit'' pentru ca ti-ai permis sa-ti cumperi o masina, un calculator, o tableta, un telefon smartphone-pentru ca asta ai INVATAT ca acestea INSEAMNA fericire

insa cu toate acestea sa nu detiii 'fericirea'' pentru ca fericirea inseamna ALTCEVA si poate nu ai ajuns sa cunosti insemnatatea ei in ADEVARATUL sens al cuvantului...

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nu poti spune ca esti fericit din cauza a aia si aia, daca nu o simti. Poti spune ca esti fericit pentru ca asta simti. Fericirea nu inseamna ca ai un acoperis. Fericirea inseamna sa o simti. Confunzi unele lucruri. Confunzi consecintele unei probabile fericiri cu fericirea in sine.

| T0T explică (pentru T0T):

Eu nu stiu cum percepi tu fericirea. Asta se simte nu se percepe in felul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Asta am explicat si eu!
insa cu toate acestea sa nu detiii 'fericirea'' pentru ca fericirea inseamna ALTCEVA si poate nu ai ajuns sa cunosti insemnatatea ei in ADEVARATUL sens al cuvantului...

fericirea nu inseamna un lucru ci o stare data de o anumita(e) circumstante.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Pai asta am spus. Am spus eu altceva? Eu te-am intrebat daca esti fericita si deduci printr-un mod neinteles logicii umane, ca eu nu stiu ce inseamna fericirea. Stiu ce inseamna, draga mea. Dar nu ai fost in stare sa raspunzi la o intrebare simpla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Tu nu ai inteles un singur lucru din ce anume am spus eu :si anume ca nu toti oameni detin cu ADEVARAT sentimentul de fericire ci unii doar PRETIND ca sunt fericiti din cauza ca au x sau y lucru!
NU PT TOTI FERICIREA INSEAMNA ACELASI LUCRU/LUCRURI!

Pune intrebarea ''Ce inseamna pentru voi a fi fericit"? a 100 de oameni si vei avea 1oo de raspunsuri DIFERITE!
-unii iti vor spune ca daca ar avea un smartphone ar fi fericiti, altii si-ar gasi fericirea intr-o vcacanta de vis, altii sunt fericiti pentru ca sunt sanatosi, altii pentru ca cred intr-o divinitate ETCC...

Acum ai inteles ce voiam sa spun?

Si da sunt o persoana semi-fericita, nu am ''tot''ce imi doresc.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Ok sa o luam pe indelete.

"Tu nu ai inteles un singur lucru din ce anume am spus eu :si anume ca nu toti oameni detin cu ADEVARAT sentimentul de fericire ci unii doar PRETIND ca sunt fericiti din cauza ca au x sau y lucru!"
Nu este vorba ca nu am inteles. Eu va vizam in mod direct, nu vizam ceva intr-un mod general. Ti-am spus eu stiu foarte bine despre ce e vorba si ai dedus in mod gresit ca nu as stii. Nu mi-ai spus daca esti fericita. E o intrebare extrem de simpla, dar nu esti in stare sa imi dai un raspuns si asta ma mira. Nu ma intereseaza ce se pretinde te-am intrebat foarte simplu. Nu mi-ai raspuns.

"NU PT TOTI FERICIREA INSEAMNA ACELASI LUCRU/LUCRURI!"
Sunt constient. Dar nu are deloc legatura cu ceea ce voiam sa aflu. Eu m-am raportat la tine nu la mine. Ti-am pus o intrebare simpla legata de tine nu de mine.

"Pune intrebarea ''Ce inseamna pentru voi a fi fericit"? a 100 de oameni si vei avea 1oo de raspunsuri DIFERITE!"
E complet logic. De unde deduci unele lucruri nu stiu. De unde le scoti? Eu stiu toate lucrurile astea si mi se pare ca bati campii si te plimbi numai pe langa intrebare...

"Acum ai inteles ce voiam sa spun?"
Eu am inteles, dar problema cea mai mare este ca tu nu ai inteles ce vreau eu sa spun, pana acum.

"Si da sunt o persoana semi-fericita, nu am ''tot''ce imi doresc."
In sfarsiiiitt mi-ai raspuns la nenorocita asta de intrebare! Bravo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu inteleg de ce te intereseaza daca sunt sau nu oamenii fericiti daca nu te intereseaza deloc CEEA ce ii face fericiti.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Sunt un tip misterios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

happy

Răspuns utilizator avertizat
| neca a răspuns:

Nop, sunt intr-o stare constanta de confuzie si ma plang cand am ocazia

| T0T explică (pentru neca):

E bine si sa te plangi, adica sa iti exteriorizezi trairile, dar sa nu o faci fata de cineva care nu e dispus sa te asculte, deoarece vei deveni stresant.

| TiniS a răspuns:

Oarecum big grin

| rita10 a răspuns:

Da foarte fericita si multumita. Traesc fiecare clipa la maxin nu acord atentie lucrurulor rele si sunt indiferenta in general dar am propiile reguli care ma ajuta.