| MihaiAndrei666 a întrebat:

Va considerati superiori celorlalti?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata de uni ma pot considera superior, fata de alti inferior,dar important este sa gandim ca putem si noi face ceea ce au facut deja alti,depinde sub ce aspect superior,financiar, uni sunt mai frumosi ca mine,eu sunt mai frumos ca alti,uni au bani,alti au bani mai multi ca mine,eu am mai multi ca alti, uni au iubita, eu nu am iubita, deci depinde de ce aspect vorbim, uni sunt mai inteligenti, fata de uni eu sunt mai inteligent, dar consider ca trebuie sa iesim din zona de confort indiferent de cine suntem

| Catrice a răspuns:

Da.

| Celcestietot a răspuns:

Valorile morale fac o persoană superioara celorlalți, nu banii sau altceva material. Vorbesc la modul general. Daca cu toții am avea aceste valori morale tipărite în comportamentul cotidian, cu toții am fi egali și atunci nu s-ar mai vorbi de superioritate.

| Sofer a răspuns:

Nu am nimic special sa ma consider superior cuiva.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Permite-mi sa te intreb ceva, un om din vest este superior economic unui om din est?

| laSoledad a răspuns (pentru RAY):

Majoritatea din vest, da, fiindca salariile sunt mai mari. Dar sunt si in vest saraci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da