| Nimeni10 a întrebat:

Va duceți la referendum?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut sectie de votare la servici. Toata ziua am fost acolo, dar nu am votat.
Prezenta a fost mica, doar bosorogii si autistii s-au prezentat. Din vreo 100 de persoane, pot spune ca doar vreo 6 nu puteau fi judecati din priviri (adica familisti ok, sau tineri decenti).
PS: Daca era un referendum despre gay, ar fi fost o 'mica' solutie si in favoarea lor. Daca nu se modifica legislatia, ei vor fi la fel de bolnavi psihic, la fel de necasatoriti, si tot nu vor putea scoate copii pe fund.
Votul e despre o LEGE, iar in fata e pus un singur articol amarat, care nu schimba nimic. Restul articolelor din acea lege, nu sunt tocmai 'familiste'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Care dracu sunt restul articolelor din ce legelaughing))

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu voi merge la referendum.Mi se pare fara rost.

| RAY a răspuns:

Nu

| SilentRain a răspuns:

Nu

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am fost deja happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă se duce în 20% prezența la 16, da.
altfel, n-am niciun chef să ies din casă, nu mă interesează deloc, dar vreau să fiu contra rezist

| Nimeni10 explică (pentru anonim_4396):

Unii spun ca nu știm ce votam, nu stiu ce sa zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni10):

Trebuie să fii retardat să crezi așa ceva

| supadeceapa a răspuns (pentru Nimeni10):

Pai stii? laughing))

| August99 a răspuns:

Nu pentru ca nu fac parte din oamenii usor de manipulat si incuiati mintal scuze

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Am fost ieri după-amiază.

| F3d0x a răspuns:

Nu

| Anonima0879 a răspuns:

Da. Deoarece sunt contra LGBT happy

| RAY a răspuns (pentru Anonima0879):

De ce?

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima0879):

Votul tau nu are niciun efect asupra LGBT.

| Nimeni10 explică (pentru supadeceapa):

Dar ce efect are?

| supadeceapa a răspuns (pentru Nimeni10):

Niciunul, nu schimba nimic laughing))))))

| Hammurabi a răspuns (pentru Anonima0879):

Întrebarea nu e "Sunteți pro sau contra LGBD?"

Cu sau fără referendum, LGBD-ii vor face o excursie într-o țară vecină, se vor căsători acolo și vor veni în România gata aranjați.
Iar România va trebui să respecte asta, conform legilor europene, indiferent unde s-au căsătorit LGBD-ii.

Deci care e rostul?
Referendumul ăsta e exact ca o frecție la un picior de lemn.

| Nimeni10 explică (pentru Hammurabi):

Nici nu stiu ce sa mai cred, mai merita sa ma duc la vot?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar man nu trebuie sa fi cetateanul al acelei tari sa faci nunta?

| supadeceapa a răspuns (pentru Nimeni10):

Din moment ce habar n-ai de ce te duci, mai bine stai acasa.

| Hammurabi a răspuns (pentru Nimeni10):

Eu nu mă duc.

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Da, unul dintre parteneri trebuie sa aibă rezidență.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar la tine in oras sunt secti de vot?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu.
Știu sigur că e în Atena. Vreo 200 km.

| AC4S4 a răspuns (pentru Hammurabi):

Toate tarile vecine au interzis casatoria intre persoane de acelasi sex prin constitutie.