| AvalohAlyn a întrebat:

Va fi vreodată Romania o tara ca afară?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania evolueaza, numai ca la jumatea vitezei fata de Europa de Vest. In corelatie cu istoria.
Pe cand Vesticii descoperau lumea noua, romanii stateau cu oile la pascut.
Cand Vesticii descopera noi planete locuibile, romanii descopera ca Pamantul este mai vechi decat scrie in Bilbie si anume :6000 de ani. big grin

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dar atunci afara va depăși mult tot ceea ce poți să îți închipui.
Ca să eliminăm handicapul este nevoie de voință politică și planficarea țării pe termen lung, ceea ce pe vremea comuniștilor exista, Comitetul de Stat al Planificării, etc. Acum e pauză.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, suntem la fel ca Bulgarii.

| Catrice a răspuns:

Întrebarea adevărata e... va mai fi România o țară?!