| StrongHeart a întrebat:

Va inspaimanta ploaia/furtuna/vijelia?

30 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am traume cu o d-asta cand eram mai mic, eram cu bicicleta si mergeam spre casa, dintr-o data s-a pornit mare ploaie, dar ce ploaie...torentiala d-aia de vara, un vant puternic, in fata nu vedeam, era atat de rece, pe un drum pe care trebuia sa-l fac in 5 minute facusem atunci 20 de minute, eram facut praf, hainele se lipise de mine la cat de ude erau, umpleam galeti din ele. Abia mai pedalam, am ajuns cu chiu cu vai acasa,, mare raceala ce am avut dupa, de atunci cand vad o ploaie puternica imi amintesc de faza asta, mai naspa e sa nu ma prinda intr-un drum de munte de nu mai am cale de iesire, furtuniile de vara sunt cele mai periculoase pentru ca nimic nu le anunta, dintr-o data apar.

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Am avut multe din astea, odata am iesit singur la alergat si m-a prins furtuna si mai aveam 6km de alergat, bine asta acum recent.
Cand esti copil te sperie mai tare, noi ne adaposteam in scara dupa fotbal la teren cand dadea o din asta torentiala.
La munte e nasol, da.

| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

Sunt frumoase amintirile astea cu o ploaie de genul vara, numai vara le prinzi ca lumea. Dupa iese soarele ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, mai raman doar baltoci langa borduri. Tin minte ca o strada vecina s-a inundat dupa o astfel de ploaie,, nu le mergea canalizarea si era si in panta, am mers acolo sa vad si apa iti venea undeva mai sus de glezne.

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Eu am spart odata o teava mica de la o piscina cu niste pusti prin cartier si credeam ca se inunda orasul si o sa murim cu totii laughing si curgea din teava aia asa ca la chiuveta gen, minte de copii prosti laughing

| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

D-asta e frumoasa copilaria ca faci prostii de care iti amintesti peste ani si ani.

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Mda,asa as vrea sa fiu acum sa le sparg geamu cu mingea din greseala la toti frustratii de coronavirus.
Cand jucam fotbal sau poarta la poarta, iesea mereu un batran cu cutitul la noi, odata cu scaunul, alta data cu o scandura, as vrea sa iasa acum i-as da cu toate in cap sa-si vada de treaba.

| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

Aveam si eu vecini d-astia cel putin retardati. Problema e ca ei au uitat ca au fost plozi sau cred ca aia n-au avut copilarie si au fost sechestrati inca de mici/

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Mda,astia din generatile mai batrane, nu toti, multi uita ca au fost la fel pe vremuri.Se cred zei sau ceva.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Vremurile te fac nostalgic.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Pandemia asta mi-a dat mai mult de gandire asupra unor evenimente,, am avut timp de mine mai mult, nu-mi spune ca n-ai prins o vreme ca asta

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

N-am timp. Sunt om ocupat.

| Andreeush a răspuns:

Când eram mică mă speriau furtunile noaptea, acum nu mă mai tem.

| StrongHeart explică (pentru Andreeush):

Foarte bine, ti-ai invins frica, mie imi era frica mare de caini si intuneric le-am invins pe amandoua

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

Nuu, mie imi place sunetul ala linistitor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă relaxează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Imi place sa ma uit pe geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât nu-mi dezmembrează casa sau pe mine când sunt afară totul e ok, îmi place.

| MaryMaria333 a răspuns:

Cand eram mica imi era teama dar acum sincer mie imi place sa ma uit pe geam sa admir vremea de afar. Atunci imi dau deama ce in siguranta sunt ca stau sub un acoperis......gandinduma cum altii stau pe strazi din pacate.
Da. Is si ele niste fenomene ale naturii faine( exceptie face vremea rece big grin) Nici pe tine nu te inspaimanta asa-i?winking

| StrongHeart explică (pentru MaryMaria333):

Pe mine soarele ma baga in depresie,cand ploua ma simt asa de bine, parca e ca o reimprospatare, dar vijeliile astea puternice, ma sperie si pe mine, cine se astepta laughing

| lorix a răspuns:

Daca as trai sub un pom, da. Altfel nu.

| StrongHeart explică (pentru lorix):

Ti-e frica de fulgere, sa inteleg?

| lorix a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu.

| Delilahhh a răspuns:

Nuuu! O ador!

https://botezatudelia.blogspot.com/......rtuna.html

Atâta, poate mi-e puțin teama de fulgere dacă sunt afară dar dacă sunt în casă, le urmăresc ca pe un spectacol mut.

| GalacticOtter a răspuns:

Nu, imi place