| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Vă plac băuturile alcoolice? Dacă da, care? Dacă nu, de ce? tongue

44 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Îmi plac cele dulci mai mult.

| Bondarel99 a răspuns:

Singurul alcool cu care am luat contact si o sa iau contact e cel din bomboanele Rum Kokos (parca asa se numesc) sau bomboane cu alcool in general.
In rest nu prea ma atrage sa beau.

| RAY a răspuns:

Nu,dar alcoolul ocazional este sanatos in cantitati mici

suntserios
| suntserios a răspuns:

Berea neagra, pasiunea mea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Palinca, vodka, berea, afinata, coniacul, lichiorul de plante, ginul tonic, vinul rosu dar nu sec.
Pot bea cam orice, sunt destul de 'priceput'.

| Drimmero a răspuns:

Mai beau si eu ca doar o viata, beau de toate dar in principal beau bere si vin, iar la ocazii d-alea mai rafinate. Nu-s vreun alcoolic,, dar cand mai ai o stare naspa merge ca uns.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci m-am uitat special... ai mai pus o intrebare exact la fel.
Numai ca acum ai pus si de ce la final.
Serios... adica stiu ca vrei conversatie si astea aici si raspunsuri dar, zau asa.
Facem altfel:
Atunci cand o sa depasesti numarul meu de raspunsuri la intrebarea personala, atunci nu o sa iti mai reprosez nimic si o sa iti raspund la orice intrebare pe subiect happy (nesterse)

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai nu imi evalua raspunsul ca amuzant ca nu e laughing) actioneaza laughing)

(Da mai da de astea evaluari, mai ai? big grin )

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru DoarBogdan):

Ok sefu laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dar sa si raspund, azi am baut un Shut up Merry, cred ca asa se numea. Era ceva cu votka si suc de rodie, portocala si alte denumiri ciudate.

| SilentRain a răspuns:

Nu, mi-e scârbă de mirosul de alcool
Și încă un motiv personal

| Sofer a răspuns:

O bere buna.

| SG1995 a răspuns:

Nu consum alcool din principi de sănătate, dar dacă e o ocazie ceva, beau un pahar de vin/șampanie. În rest mai beau bere fără alcool uneori.

| StrongHeart a răspuns:

Mi-e frica de alcool.E un drog foarte puternic.Te duce sus si jos, trebuie un echilibru.

| Superior a răspuns:

Vinul de tara e sfant!
Mai merge si un cindru.

| laSoledad a răspuns:

Bă, nu stiu de voi, da' mie chiar imi place ficatul meu. Le-ar placea si altora daca mi l-ar vedea. (bine, hai gata, ca nu ma mai laud, sa nu m-auda vreun colector de organe) E asa de #fit ficatul meu, incat starneste oftica tuturor pitipoancelor si cocalarilor din cluburi, cu fiecare shot pe care ei il dau pe gat!winking

#ficatficat

| laSoledad a răspuns:

Cei care zic ca prefera drogurile decat sa bea alcool: stop, e o absurditate.

| TheGentleman a răspuns (pentru laSoledad):

Da, așa este! Drogurile afectează cel mai important organ: creierul. Mulți consumatori ajung sub tratament psihiatric.

| SG1995 a răspuns (pentru TheGentleman):

Același lucru face și alcool-ul.

| Raducons a răspuns (pentru TheGentleman):

Si alcoolul produce aceleasi efecte in timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mare parte din ele.
Vinul mai ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi place alcoolul deoarece tata a murit de la alcool și nu vreau sa ii apuc pe urme. Măcar sa învăț ceva din greșelile lui, nu să-i fiu urmaș.

În schimb atunci când e cald beau câte o bere, dar asta nu înseamnă că sunt alcoolic și îmi afectează în vreun fel sănătatea.

| TheGentleman a răspuns:

Guinness Beer, Cider, Mead, Angelli Cherry, vișinata, afinata, Irish Cognac.

Nu orice împuțiciunewinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Lol, Angelli ti se pare tie mare fis? On-topic: un whisky bun, Jagermeister si derivate, bere preferabil artizanala sau macar nefiltrata, diverse altele. In cantitati mici, desigur.

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu neapărat cine știe ce, dar are aroma aia de cireșe

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

... si aroma aia e a naibii de naturala.

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e naturală, dar e plăcută

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Tu ai zis "Nu orice împuțiciune" nu eu. happy Chiar daca unele sunt destul de reusite, incerc cu orice pret sa evit aromele artificiale.

| lilith16 a răspuns:

Nu, mi se par inutile si mai creeaza si probleme

| TheGentleman a răspuns (pentru lilith16):

Drogurile nu?

| lilith16 a răspuns (pentru TheGentleman):

Prefer drogurile decat alcoolul, il urasc

| Drimmero a răspuns (pentru lilith16):

Preferi sa te prajesti decat sa te ametesti? Plus de asta, e mai costisitor si mai e si ilegal/

| lilith16 a răspuns (pentru Drimmero):

Da ba da ameţită ametita da prefer un trip blanao decat pisata pe mine intr-un sant, sincer alcoolul in cantităţi mari e de **** si creeaza probleme, de la droguri macar mori drc daca iei prea mult (((: prefer sa ajung la dezintoxicare decat dezalcoolizare(((((: plus ca de la alcool dai in coma, mori greu, de la droguri te îneci eventual in propria voma sau iti iei direct somn vesnic si aia e((((: (asta daca nu ajungi sa te sinucizi singur)

| Drimmero a răspuns (pentru lilith16):

Daca vei continua, mare minune daca prinzi 30 de ani, sa mori la 30 de ani din cauza drogurilor e absurd.

E viata voastra, dar consumatorii inraiti de droguri sunt boschetari adevarati, fara niciun pic de jignire, e adevarul din societate!

| lilith16 a răspuns (pentru Drimmero):

La fel sunt si consumatorii de alcool si daca stii cum sa consumi si consumi ocazional nu patesti absolut nimic, nu trebuie sa abuzezi nici de alcool si de droguri dar nu suport alcoolul nici moartă asa ca((:

| SG1995 a răspuns (pentru Drimmero):

E pla nu e jignire, e stereotip, nu cred că un consumator ocazional e "boschetar", sunt oameni "mari" care bagă "droguri " gen iarbă și sunt funcționali. În final și drogurile și alcoolul sunt același rahat, consumate în exces te duce la moarte.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

E viata voastra, dar consumatorii inraiti de droguri sunt boschetari adevarati, fara niciun pic de jignire, e adevarul din societate!

cate vedete sunt obsedați de droguri si nu sunt boschetari adevarati

| TheGentleman a răspuns (pentru lilith16):

Supradoza sau combinația de droguri nu duce tot la comă?

| asperger3 a răspuns:

Nu pentru ca nu suport mirosul si nici efectele secundare. NU spun ca alcoolul cu moderatie NU e bun, ci doar sa nu faci abuz.
O singura data am baut tuica si nu mi-a placut deloc. Am incercat si bere si o vars. Pur si simplu sunt antialcoolic

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Mie imi plac toate bauturile alcoolice desi sunt mai nocive decat substantele din coca-cola, bauturile alcoolice in cantitati normale la o petrecere sau acasa in parc in niciun caz la volan, sau in exces, sunt de bun gust pentru minte trup si suflet.

| Miyana a răspuns:

Vinul rosu, este recomandat de baut vin rosu in cantitati mici, in fiecare zi.El ajuta la:
protejarea vaselor de sange
reducerea colesterolului rau
prevenirea formarii cheagurilor de sange
reducerea inflamatiilor
Insasi alcoolul, consumat cu moderatie, poate imbunatati diverse functii ale apartului cardiovascular.
winking