| anonim_4396 a întrebat:

Va plac lantisoarele suflate in aur? eu ma irit de la alte materiale daca nu e argint sau aur? daca bijuteriile sunt suflate in aur mai exista posibilitatea de a ma irita? isi schimba culoarea de la apa?

3 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Si eu ma irit de la plastic, tinichea sau alte materiale la cercei.Si nu, de la aur si argint nu te poti irita!happy
Din cate stiu eu, nu-si schimba culoarea in apa.

| thehope a răspuns:

E foarte posibil ca in prima faza sa nu te irite, insa avand in vedere ca e doar suflet in aur, nu va rezista prea mult aurul ala de deasupra si mai mult ca sigur te va irita, stiu asta de la mama ca si ea e in situatia asta, se irita de la orice mai putin aur, argint si inox(in cazul bratarilor ceasului). Deci ti-as recomanda totusi ceva din argint sau din aur, nicidecum placat, pentru ca se va lua imediat, chiar si fara sa fie in apa.

Răspuns utilizator avertizat