| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va place cand ploua afara?

23 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Da. Sincer, imi place foarte mult cand e furtuna, cand ploua foarte tare si fulgera si tuna. Petrec minute bune uitandu-ma pe geam. Pe langa asta, parca ploaia ma linisteste. Ce nu-mi place este ca, dupa ce se termina, trebuie ori sa iau o pauza de 2-3 zile, ori sa merg cu prietenii sa dam cu matura cateva zeci de minute, pana cand terenul de tenis devine din nou practicabil.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Si da si nu.

| Kaℓi a răspuns:

Imi plac ploile de vara, cand aduc un pic de racoare si spala praful. Nu-mi plac ploile insistente si reci, ca cele de acum, sau cele din toamna, care distrug covorul de frunze colorate.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, mă liniștește.

| Doub a răspuns:

Nu.
Îmi plac doar ploile torenţiale şi scurte de vară.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.Vara însă e plăcut să stai în ploaie uneori.

| Florentina9210 a răspuns:

Da. Ador picaturile de ploaie. Imi dau o stare de relax.

| gemeni6226 a răspuns:

Da,pentru ca pot dormi mai bine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai in anumite zile e frumos cand ploua afara si imi place asta, imi place sa privesc cum picura depinde de starea mea de spirit si imi plac in general ploile de vara.

| ShaOfHatred a răspuns:

Imi place ploaia, macar ma mai spal si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ma linisteste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,imi place, ma linisteste ploaia.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu-mi plac mie multe chestii, dar ador ploaia.

Era și-un citat mișto:
"Sad people love the rain because they are no longer crying alone."

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Mamă ce fetiță diferită și specială aveam aici.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt.
Mai puțin la partea cu "fetița".

| DoarBogdan a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Sau faptul ca..." plang odata cu ploaia, pentru ca nimeni sa nu imi vada lacrimile".

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mă gândeam şi la citatu' ăla.
So sad.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Sunt unele momente cand aceste citate triste chair fac omul sa se simta altfe. Poate nu trist. Dar mai "deschis".
Chiar uneori ma intreb de ce, sau poate doar mie, uneori chiar daca esti bine, atunci cand citesti ceva trist, care scoate mintea din starea de disconfort, creeaza o senzatie de "satisfactie". Parca e un sentiment nou. Ca aceste 2 citate. Dar ma rog, asta face parte din alta intrebare, si imi e ca nu m-am exprimat pentru a ma face inteles sad

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

E ceva firesc să te facă să te simți mai "deschis".
Îți dă o stare de linişte.
Simți înțelegere, iar atunci când starea ta de melancolie e prezentă, e tot ce ai nevoie.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu prea, cand ploua devin foarte trista si ma gandesc la tot felul de chestii triste care mi s-au intamplat

| Innsbruck a răspuns:

Doar cand dorm si se aude mai tare

| Kandia15 a răspuns:

Daca imi place? Iubesc cand ploua. Iubesc sa ascult picaturile de ploaie, citind o carte buna si avand in mana o cana de cafea. Pur si simplu ador ploaia