| RAY a întrebat:

Va place cum arati in poze? Ce preferati oglinda sau poza?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Pozele ne arata in mare parte asa cum aratam de fapt.
Ca ai camera mai buna sau nu, ca ai lumina care-ti bate prost sau nu... e alt ceva.
Ca sa te vezi cum arati in realitate si cum te vad ceilalti, ia doua oglinzi si pune-le la 90 de grade, apoi uite-te in centru, o sa-ti para ca arati invers, dar asa arati.
Cand te uiti in oglinda te vezi invers, ea inverseaza stanga cu dreapta, dar daca inversezi inversul laughing o sa te arate asa cum esti.
Uite, ti-am facut si o schita rolling on the floor : https://imgur.com/a/omlKwfE

| RAY explică (pentru raMLesS):

Dar am citit ca cica telefoanele fac poze mai realistice oare asa e?

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Depinde si de telefon, si de modul cum il tii, si daca-ti faci tu sau altcineva poza.
Depinde si de lumina in care stai... pentru camere sunt multe lucruri de care trebuie sa tii cont.
Cel mai bine e sa faci aia cu oglinda.

42 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Uneori da, uneori nu, depinde foarte mult starea de spirit de moment care influenteaza trasatura fetei la oameni.

Prefer sa ma uit in oglinda, arata realitatea mai bine, in poze de multe ori apari diferit fata de cum esti in realitate.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Corect asa e

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Avem mai multe defecte fizice decat calitati, am observat, dar atata timp cat nimeni nu e perfect, suntem egali.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu prea imi place cum arat in poze, parca ma ingrasa mai mult

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu cauta parerea altora, daca tu te simti bine cum arati, e tot ceea ce conteaza.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu prea ma simt bine, nu e vorba de pareri, nimeni nu isi spune cum arati in fata vezi tu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui sa pui valori cu rezonanta mai mare in fata, precum fericirea si sanatatea ca sa traiesti bine, decat aspectul fizic, are o anumita importanta, dar primele spuse de mine sunt de fapt cele care conteaza cu adevarat!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai si tu dreptate, nu neg asta https://www.youtube.com/watch?v=3IRpfht3X50

| Freya1 a răspuns:

Eu ma vad mai ok in oglinda si asa cum sunt, pozele te mai si modifica...

| alina2k18 a răspuns:

Poza!
Editatawinking
laughing

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Aia da, asa arati traznet laughing dai gata pe oricine.E mai buna poza ca in oglinda vei pe altcineva, in poza vezi exact pe cine vrei tu laughing

| raMLesS a răspuns (pentru alina2k18):

Lol rolling on the floor

| Justme1997 a răspuns:

Prefer versiunea din oglindă dar câteodată rămân plăcut surprinsă de poze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca in poze arãtãm mult mai bine, si in oglindã mult mai urâti de fapt deoarece ne vedem o grãmadã de imperfectiuni.

Oamenii pe stradã ne vãd exact asa cum suntem, dar cu multe perfectiuni sau imperfectiuni Depinde de preferinte, doar prietenii, familia ei apropiati sunt singurii care pot sa-si de-a cu parerea ce notã de fizic avem.

Eu prefer oglinda e realistã.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oglinda.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca mama vitregă a lu' Alba ca Zăpada?
Diabolique. rolling on the floor

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Raule mai copiat, plus ca e mai buna

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Cine, mama lu' Alba ca Zăpada?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Zoeyyy e diabolica, adica era, acum sa pocait

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu cred. Mai ai puțintică răbdare. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ma bucur ca ai fundita la fata aia, pana la urma ti ai deschis mintea, desi la inceput o aveai inchisa

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Mi-a plăcut argumentația.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Totuși ea era frumoasă, nu? În ciuda răutății ei.De fapt răutatea o făcea și mai atrăgătoare.
Ți-ai șters întrebarea sad Păcat.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Deci si tu esti frumoasa reao?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi plac controversele, pentru că mereu îmi pare rău după.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Îți pare rău pentru cel cu care te "cerți", nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aveai dubii?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nici vorba, rea si frumoasa wow

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, doar îmi pare rău pentru că spun lucruri pe care n-aș fi vrut să le spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prefer nici una. Cand ma uit in oglinda se sparge, cand incerc sa fac o poza cu telefonul sau aparatul, se strica. The FUK?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Invidia man

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

I wish laughing

| PumpkinDoll a răspuns:

In oglinda cica arati mai bine pentru ca te misti, nu esti teapan ca-n poza(intelegi tu ce vreau sa zic).Da, am si eu momente cand mai imi place cum arat in oglinda, dar rar.Pe Facebook n-am nici o poza cu mine, deci iti dai seama cat de mult imi place cum arat in pozerolling on the floor

| CdeMetal a răspuns:

Imi place cum arat in ambele.

| AlexDarius3 a răspuns:

Oglinda, in poze sau in camere am fata grasa. Plus ca pot vorbi cu mine mai usor.

| Petrovic a răspuns:

Imaginea din oglindă este de moment, însă fotografia este printată și rămâne fizic în album.

Răspuns utilizator avertizat
| StefanGGXX a răspuns:

Da,pozele reflecta felul in care arati.Eu personal prefer oglinda, nu poza.

| brigh7ness a răspuns:

Nu imi place cum ies in poze, dar in oglinda imi place ceea ce vad.