| Meme10Meme a întrebat:

Va place de personalitatea lui Numa Pompilius? Acel '' rege''. Ala care avea aceeasi zeitate ca filozoful ''grec'' Heraclit.

Răspuns Câştigător
| Horus35 a răspuns:

Nu-i cunosc personalitaea, dar i-am citit cateva răspunsuri și mi-au placut. V-a cam dat șah mat și v-ați ofticat sau cum?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu inteleg de ce rege si grec is in ghilimele. Numa a fost rege, si Heraclit era grec.

| Meme10Meme explică (pentru Wr3nch):

Am zis aceste lucruri ca să se înțeleaga ca vorbeam de userul Heraclit. Ca sa nu-mi șteargă TPU enunțul

| CostinAlamariu a răspuns:

Oamenii mari vorbesc de idei, oamenii mijlocii de evenimente si oamenii mici de alti oameni.
Fiecare cum poate.