| R0R0 a întrebat:

Va place sa cititi?
Daca da, ce simtiti in timp ce lecturati?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Imi place.

Ai stiut ca cititul reduce stresul si anxietatea?

Nu exista oameni care urasc cartile ci doar oameni care nu si-au gasit cartile potrivite. Imi place sa citesc deoarece invat lucruri noi si uneori chiar ma linisteste.

Cred ca sunt bolnav de lectura.

| R0R0 explică (pentru Dariusuu):

In sfarsit cineva ca mine! happy

18 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cu parere de rau, iti spun ca nu-mi place. Mi-as dori sa citesc cat mai mult, insa simt ca pierd timpul. De fiecare data cand citesc carti impuse de facultate, fac un efort foarte mare sa nu-mi zboare gandul in alta parte. Lucrurile astea nu inseamna, totusi, ca sunt vreun analfabet sau mai stiu eu ce.

| R0R0 explică (pentru AFR81):

De ce nu incerci sa citesti ceva ce iti place?

| AFR81 a răspuns (pentru R0R0):

Istoria imi place foarte mult, de aia am si ales sa merg la o facultate in acest domeniu, insa, pur si simplu imi place sa ma informez din alte surse. Citesc si cartile, n-am ce sa fac, insa nu cu prea mare drag.

| RAY a răspuns:

Da,imi place ca invat ceva nou, citesc in general despre ceea ce imi place, simt o stare de implinire, pace, relaxare

| R0R0 explică (pentru RAY):

Si ce iti place?

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Psihologia

| R0R0 explică (pentru RAY):

Wow!

| RAY a răspuns (pentru R0R0):

Tie ce isi place?

| R0R0 explică (pentru RAY):

Cartile cu multa actiune, mister, poate si dragoste.
Nu am o anumita preferinta, dar stiu ca psihologia nu e genul meu

| Doub a răspuns:

Iubesc să citesc.
Mă detaşez de tot.

| J0B0MAT a răspuns:

Îmi place. Mă linişteşte.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Si pe mine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-aș da și viața pentru cărțile mele

Răspuns utilizator avertizat
| Sasuke896 a răspuns:

Urasc sa citesc. Pierdere de vreme...

| R0R0 explică (pentru Sasuke896):

Atunci ce faci in timpul liber?
Cum il petreci in mod chibzuit?