| nikol a întrebat:

Va puteti controla visele? Adica daca ai un cosmar sa il transformi in ceva frumos.Eu da. uneori mai visez ca incearca cineva sa ma omoare si imi este frica si fug apoi fac in asa fel ca eu sa castig.Cum ar fi ca peste imaginile visului tau mai adaugi tu cateva imagini sa iesi tu in avantaj. E cam dificil sa va controlati visul pentru ca puneti creierull in functiune cand el trebuie sa se odihneasca. Poate suna cam prostesc dar la mine a functionat mereu.Nu mai am cosmarurihappy ar trebui sa incercati

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, se numeste "vis lucid" si mi se intampla destul de des.
Este placut, cand stii, ca detii controlul...

| Lolly184 a răspuns:

Nu, eu nu am reusit sa imi controlez visele, dar de fiecare data cand am un vis urat imi dau sema ca e un vis. Mai cunosc pe cineva care isi poate controla visele, si poate visa orice vrea el, eu nu am putut face asa ceva, trebuie concentrare.si ceva munca. Eu in fiecare vis imi dau seama ca nu e realitate, este ciudat totusi.dar asa mi se intampla mie. Sunt momente totusi, in care nu imi dau seama daca e vis sau realitate.chiar si in viata reala, si nu glumesc. Ti s`a intamplat vreodata sa visezi ca dormi si sa treci in alt vis.cum ar fi."vis in vis"?

| vagabond a răspuns:

Eu cand visez stiu ca visez si le spun la persoanele din el ca este un vis. uneori am visuri care devin realitate