| Elena1234456 a întrebat:

Va puteti descrie cel mai bun prieten?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pot. Am de fapt 2 cele mai bune prietene pe amandoua le cheama simona. Una e din oras cu mine si una din alt oras si vreau sa zic ca pana acum nici una dintre ele nu ma tradat. Deci sunt niste prietene in care poti avea incredere, sunt sincere si imi zic daca am gresit cu ceva sau daca nu arat bine in nu stiu care poza. Ele imi ridica mereu moralul cand sunt trista.As putea sa zic ca sunt niste fete foarte amabile si respectuase.Normal, au si defecte ca orice om caci, nu exista om perfect.Si eu le accept si cu bune si cu rele si ele ma accepta pe mine si cu bune si cu rele.happy Tu?

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Prietena mea cea mai buna este o unguroaica bruneta cu ochii albasti, inalta si bine proportionata, incapatanata ca un berbec ce este, muncitoare si cu multa responsabilitate pentru familia ei, fiind parinte singur (e vaduva)! In luuunga noastra prietenie ne-am certat o singura data, si atunci m-am suparat eu pe ea ca-si facea singura rau. Dar si-a revenit si totul este OK.Este omul meu de incredere care m-a ajutat sa trec prin situatii grele, care ma incurajeaza cand ma copleseste disperarea, si, asa cum spunea Abraham Lincoln :"Un prieten este cineva care are aceiasi dusmani ca si tine."sau "Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde." – Honore de Balzac.Sunt un om norocos; pe langa ea mai am inca doi prieteni, inca din copilarie!

| Emena a răspuns:

Da.desi as avea muult de scris. dar, da happy

| paramore a răspuns:

Invizibilbatting eyelashespn si catzelul mi-a muritsadsadsad

| LoLo a răspuns:

Nu pot sa imi descriu cel mai bun prieten, pentru ca nu am sad...
Aveam prieteni si ii credeam cei mai buni,, dar mi-am dat seama ca am gresit crezeand ca ei sunt cei mai buni prieteni.Prietenii ti gasesti foarte greu, si acela care ti se da drept prieten este un prieten doar pana la un anumit punct, pe urama te lasa.

| Fifylici a răspuns:

Un prieten adevarat este acela care iti accepta trecutul te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor
ce ti-ai putea dori mai mult?
Elle(asa o alint eu de la Gabriela, numele ei) a facut toate astea
ce as putea spune despre ea?
este inalta nu prea slaba si nici grasa, are o pasiune pentru muzica ca si mine are temperament si tie sa -si impuna punctul de vede(poate ca de asta o apreciez mult)
niciuneia dintre noi nu suportam oamenii ce poseaza ca fiind prieteni si nici iprocrit dar daca totusi esti ipocrit macar da cartile pe fata
a fost mereu acolo cand am avut nevoie de ea, a fost singura care intr-adevar mi-a acceptat trecutul si m-a sprijina in tot ceea ce fac iar in viitor mai vedem
prea multe lucruri nu sunt de spus doar ca suntem prietene, ne ajutam reciproc chiar daca uneori ne mai certam chiar si pe chestii stupide
o sa imi para rau enorm de mult cand va pleca la liceu in alt oras, imi va lipsi enorm si deea vara asta o sa profit la maximd e timpul pe care il avem impreuna
si sa stii Sorina ca nu as impartio cu nimeni, este unica nimeni si nimic nu o va putea inlocui niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| ade98hannah a răspuns:

Eu inca nu stiu care imi e cel mai bun prietensadsadsad

| RoooneyThePuf a răspuns:

Da. o persoana draguta., ambitioasa...vesela...energicabig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercihappy

| Annabelle21 a răspuns:

Eu am doisprezece ani. Mereu cand cineva ma intreaba care este cel mai bun prieten aleg o fata (deoarece sunt fata) dar toate de pana acum pe care eu le consideram cele mai bune prietene m-au tradat, au profitat, si si-au batut joc de mine. Dar in tot acest timp am avut langa mine o persoana care m-a ajutat sa ma ridic de fiecare data cand am cazut. Care ma face sa zambesc cand sunt trista. Care ma incurajeaza cand vreau sa renunt. Este baiat. Il cheama Gabriel, dar prietenii ii spun Gabi. El este cel mai bun prieten al meu. Si nu m-am certat niciodata cu el. De un singur lucru imi pare rau.
Ca am pierdut atata timpcu cine nu merita si ca pe el nici nu l-am bagat in seama.

| Barbie_6587 a răspuns:

Da. Desi am avut o prietena foarte buna, dupa 3 ani de zile fara se ne fi certat o singura data m`a tradat! Invidia poate strica ceva frumos la un moment dat. A fost ceva poate mai mult ca o sora, o "mamica" protectoare care ma invata ce`i bine si ce`i rau. insa, viata te mai intoarce cu curu`n sus ( scuza`mi espresia )!
Un prieten adevarat trebuie sa aiba toate calitatile, sa te cunoasca cel mai bine, sa stie sa planga cu tine si sa rada cand ti`e bine, sa imparti tot. si ar mai fi destule.