| dropfool a întrebat:

Va rog mult, uitati-va putin pe contul acestei fete si spuneti-mi cum vi se pare ca persoana din pozele/postarile ei. Prietenii mei se impart in 2 tabere, cei care spun ca are fata de scorpie (in special de cand nu mai poarta ochelari) si ca sigur e foarte aroganta, si cei care-mi spun sa o las balta odata ca e cu mult peste mine...De luni de zile incerc sa-mi fac curaj sa-i dau macar add si nu pot, am vazut ca ii dau like-uri si adoruri la poze scriitori si jurnalisti de care am auzit la scoala si nu cred ca am vreo sansa sa ii atrag atentia cumva.
Si va rog nu-mi sariti in cap ca i-am lasat contul aici, oricum il are public.

https://www.facebook.com/malinalexa

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mi se pare nimic deosebit la ea.
Ai mai pus o intrebare aici, din care reiesea ca tipa a fost foarte amabila cu tine, deci nu e aroganta.
Ti-ai format o obsesie care pariez ca nu e bazata decat 40% pe persoana asta, restul e un ideal construit in mintea ta, cu chipul domnisoarei.
Toata lumea are defecte si calitati, n-o fi tipa asta mai cu mot. Numai daca ai reusi sa o vezi tipa normala, ai putea avea sanse de dialog cu ea. Momentan o ridici in slavi de emotie.

| LoveSleep a răspuns:

Se forteaza sa para mai inteligenta decat e.
Adica e deja, dar vrea sa para mai.
E deja, dar nu cine stie ce. Un mic plus acolo, peste altele.
Si da, pare putin aroganta. Se crede probabil buna pentru ca scrie poezii fara sens despre care crede ca exprima arta pura.
Personal nu ma atrag deloc astea care o rup in postari pe Facebook, ca si cum cineva chiar ar da 2 bani, dar asta nu inseamna ca e ea cumva.

In fine. O tipa de genul nu o abordezi cu Buna, ce faci. Daca asta intentionai, renunta.
Si probabil ca s-o faci sa te placa trebuie sa fii mai arogant decat ea si sa-i dai spui niste lucruri legate de ea pe care incearca sa le ascunda. Gen ca incearca sa creeze iluzia ca ii pasa de inteligenta si de carti mai mult decat de aspectul fizic pe care il detesta. Zic si eu asa.
E greu cu astea. Dar ai material. La cate rahaturi posteaza, practic iti spune excesiv ce ii place.

| SG1995 a răspuns:

Dă-i add, sau mai bine scoate-o în oraș, nu riști, nu câștigi, că oricum nu ai nimic de pierdut.

| dropfool explică (pentru SG1995):

Nu cred ca ar iesi cu un tip pe care nu-l cunoaste...ca sunt multi din liceu care s-au dat la ea si i-a refuzat pe toti. Voiam sa par cumva mai special decat ei, sa vada ceva la mine, dar nu am habar cum

| SG1995 a răspuns (pentru dropfool):

Păi poți începe să faci cunoștiință cu ea și să te comporți normal să nu pari disperat.

| Mayar a răspuns:

Deci tipa se prosteste cu scosul limbii, lucru ce mie mi se pare cam aiurea, dar iarasi eu sunt o fire cam prea serioasa, din cate mi se spune,,, ea e o fire mai nebunatica.
Insa doar din poze nu imi pot da seama cum e... trebuie 'face to face' ca sa iti pot spune.
Cum rade? Cum judeca pe cineva? Cum critica? Isi asuma vreodata responsabilitatea/vina? Ia lucrurile in serios? Daca da, cand?

Nu poti sa stii daca o placi pentru ca nu o placi! Trebuie mai intai sa o cunosti si astfel sa iti dai seama, pe parcurs, daca o placi sau nu.
Invit-o undeva in oras si zi-i ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine, poate chiar sa fiti prieteni. Nu ar putea ce sa aiba impotriva.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu stiu dacă ar conta părerile noaste.
Din ce vad (fata este de etnie turcă, frumușică etc.)
Sa înțeleg ca iti place de ia? Sau vrei doar o părere?
Dacă nu ești la așteptările ei de ce îți faci gânduri cu ia?

Și eu îmi doresc un iPhone însă nu am banii (înțelegi ce zic)

| dropfool explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu este de etnie turca, e machidoanca asta stiu sigur. Imi place de foarte mult timp de ea, o stiu de la liceu...si e si mai frumoasa in realitate.
Voiam o parere despre cum pare ca persoana din exterior, prietena mea cea mai buna spune ca e aroganta si ca sigur se forteaza sa para intelectuala, mie mi se pare ca asa e ea in mod natural, mai ales ca e prietena cu scriitorii aia. Nu stiu ce sa fac.