| aluna2000theo a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mei care dintre urmatoarele carti este mai frumoasa, are o actiune mai interesanta: David Coperfield sau Oliver Twist? (Ambele sunt scrise de Charles Dickens)

3 răspunsuri:
| laviflower a răspuns:

Mie una imi place mai mult Oliver Twist.Cred ca are o actiune mai complexa si e o poveste destul de originala.

| aluna2000theo explică (pentru laviflower):

Multumesc mult. Dar unde pot gasi cartea online? Sti cumva un site?

| laviflower a răspuns:

Nu este online decat in engleza si oricum nu cred ca o aduc in Romania. O gasesti la librarie sau la biblioteca.